Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şırnak’ta 4 terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi kırsalında gerçekleştirilen Bozdoğan-44 operasyonunda 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi kırsalında

Şırnak’ta 4 terörist etkisiz hale getirildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi kırsalında gerçekleştirilen Bozdoğan-44 operasyonunda 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Şırnak’ta 4 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde Beytüşşebap kırsalında “Bozdoğan-44” operasyonunun gerçekleştirildiğini belirtti.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçakları, ATAK taarruz helikopterleri ile J-SİHA desteğinde, jandarma özel harekat, jandarma komando timleri ve güvenlik korucularının katıldığı operasyonla teröristler etkisiz hale getirildi.

Etkisiz Hale Getirilen Teröristler

Teröristlerden “Brüsk” kod adlı Basri Cin’in İçişleri Bakanlığı Terörden Arananlar Listesi’nde “turuncu” kategoride, “Rüstem” kod adlı Sefer Temel ve “Kamuran Gever” kod adlı Yılmaz Sala’nın ise “gri” kategoride yer aldığı açıklandı.

Suç Dosyaları

Bu teröristlerin, çeşitli tarihlerde Şırnak ili Beytüşşebap ilçesi kırsalında gerçekleştirilen silahlı saldırılar ve el yapımı patlayıcı (EYP) saldırılarında güvenlik güçleri ve sivil vatandaşlara karşı birçok kanlı eylemde bulunduğu tespit edildi.

  • 24 Mayıs 2018: Bir güvenlik görevlisinin şehit edilmesi
  • 15 Temmuz 2019: EYP’li saldırı sonucu bir sivil vatandaşın şehit edilmesi, iki sivil vatandaşın yaralanması
  • 6 Haziran 2020: EYP’li saldırı sonucu bir güvenlik görevlisinin yaralanması
  • 29 Temmuz 2020: EYP’li saldırı sonucu iki güvenlik görevlisinin yaralanması
  • 14 Ağustos 2022: EYP’li saldırı sonucu iki sivil vatandaşın yaralanması
  • 13 Eylül 2023: Silahlı saldırı sonucu bir sivil vatandaşın şehit edilmesi

Bakan Yerlikaya’nın Açıklaması

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaptığı açıklamada, “Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı. Operasyonu gerçekleştiren Hava Kuvvetleri Komutanlığımızı, kahraman jandarmamızı ve güvenlik korucularımızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar durmayacağız, duraksamayacağız.” ifadelerini kullandı.