SILA, YİNE ŞAMPİYON!

featured
service

Kütahyalı atlet Sıla Ata başarılarına bir yenisini daha ekledi. Denizli’de yapılan 52. Balkan U20 Atletizm Şampiyonasına katılan Sıla, 5 bin metrede Balkan Şampiyonu oldu.

Dünya Gençler Şampiyonası’ndan sonra en yüksek katılımlı spor organizasyonu unvanına sahip U20 Balkan Atletizm Şampiyonası’na, Denizli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği yaptı. 17 ülkeden 321 sporcunun mücadele ettiği şampiyona Denizli Büyükşehir Belediyesi Albayrak Atletizm Sahası’nda gerçekleştirildi.

15 ÜLKEDEN 265 SPORCU KATILDI

Yarışların ilk gününde tüm branşlarda sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya ter döktü. Pazar günü sona eren müsabakalar sonunda Türkiye’yi temsil edecek milli takım da belirlendi. Şampiyonaya Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Moldova, Kosova, Karadağ, Sırbistan, Romanya, Slovenya, Ukrayna ve Türkiye olmak üzere toplam 15 ülkeden 265 sporcunun katıldı. Organizasyonda Ay-Yıldızlı 82 milli atlet de mücadele ederken; şampiyona sonunda 42 dalda madalya dağıtıldı.

3000 METREDE İKİNCİ, 5000 METREDE ŞAMPİYON Başarılı sporcuyu tebrik eden Simav Belediye Başkanı Adil Biçer: “16 – 17 Temmuz 2022 tarihlerinde Denizli’de yapılan 52. Balkan U20 Atletizm Şampiyonasında ülkemizi temsilen yarışmanın ilk gününde 3000 metrede Balkan ikincisi, yarışmanın ikinci gününde 5000 Metrede Balkan şampiyonu olan Sıla’mız altın madalya kazanarak bizleri gururlandırdı. Tebrikler Sıla. Seninle gurur duyuyoruz. Sıla kızımızı yetiştiren Atletizm Antrenörü Yıldıray Kaya hocamıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

SILA, YİNE ŞAMPİYON!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!