Sigortaya Yeni Yılda Büyük Zam

Enflasyon artışı, poliçelerin artmasına neden oluyor, gelecek yıl depreme bağlı maliyet artışı nedeniyle yüksek oranlı bir zam bekleniyor.

Sigortaya Yeni Yılda Büyük Zam
service

Sigorta fiyatlarına büyük bir zam gelebilir.

Enflasyon artışı, poliçelerin yüksek oranda artmasına neden oluyor ve gelecek yıl depreme bağlı maliyet artışı nedeniyle daha yüksek oranlı bir zam bekleniyor.

Sigorta şirketleri, çeşitli risklere karşı poliçeler sunar ve güvence sağlarlar, ancak kendileri de bu riskleri başka şirketlere sigortalatarak risklerini azaltırlar, buna reasürans denir.

Kahramanmaraş merkezli depremler sonucunda 100 milyar doların üzerinde zarar meydana geldi ve bu zararın 5 milyar dolarlık kısmını reasürans şirketleri üstlendi. Bu nedenle şirketler, primlerini büyük ölçüde artırmaya hazırlanıyorlar.

Maliyet artışları, konut, sağlık, kasko poliçelerine yansıyacak ve en büyük artış işyeri sigortalarında olacak. Trafik sigortası ise devlet tarafından üst sınırlarla kontrol edildiğinden şu an için artış beklenmiyor. Ancak şirketler, trafik sigortasında zarar yaşadıklarını ve bu zararın diğer poliçelere yansıyabileceği uyarısında bulunuyorlar.

 

Sigortaya Yeni Yılda Büyük Zam

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!