Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SEKTÖREL İSTİŞARE TOPLANTILARI SÜRÜYOR

Kütahya’da inşaat malzemeleri, makine,

Kütahya’da inşaat malzemeleri, makine, metal gibi alanlarda faaliyet gösteren esnaflar KUTSO’da bir araya geldi. Yapılan toplantıda üyelerin sorunları görüşülüp çözüm önerileri sunuldu.

Üyelerin talep ve sorunlarının tespit edilerek, çözüm önerileri oluşturulmasına yönelik sektörel istişare toplantıları, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) sosyal tesisinde gerçekleştirilmeye devam ediyor. KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç ve KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Y. Yazaroğlu katılımında yapılan toplantıya, inşaat malzemeleri, makine, metal gibi alanlarda faaliyet gösteren üyeler katıldı.

“ÜYELERİN GÖRÜŞ VE TALEPLERİ ÖNEMLİ”

Toplantıda, KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Y. Yazaroğlu, KUTSO meslek komitelerinin çalışmaları ile üye odaklı faaliyetler hakkında katılımcı üyelerle bilgi paylaştı. Sektörel istişare toplantılarının, üyeler arasında iletişimi ve dayanışmayı artırmak, aynı ve benzer iş dallarında olan üyeleri bir araya getirmek, daha fazla üye ile yüz yüze görüşmek, KUTSO çalışmaları hakkında üyelere bilgi akışı sağlamak, faaliyet gösterdikleri meslek dallarında istişare yapmak amacıyla gerçekleştirildiğini belirterek, üyelerin katılımının ve görüşlerinin önemsendiğini ifade etti. Ayrıca, bu toplantıların haricinde, tüm üyelerin görüş, talep ve sorunlarını, meslek komiteleri aracılığıyla her zaman KUTSO’ya iletebileceklerini belirtti.

SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ İSTİŞARE EDİLDİ

Üyelerin talepleri, sorunları ve bunlara ilişkin çözüm önerilerinin istişare edildiği toplantıda, katılımcı üyeler, ayrı ayrı söz alarak sektörleriyle ilgili iş yerlerinde yaşadıkları sorunları, görüş ve taleplerini aktardı. Aynı ve benzer sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin kendi aralarındaki ve KUTSO ile iletişimlerinin, üyelerin sektörel fuarlara katılımının önemli olduğu, KUTSO yetkililerinin üye işletmeleri ziyaret etmelerinin beklendiği, üyelerle bir araya gelmeye yönelik faaliyetlerin düzenli olarak devam etmesinin yararlı olacağı gibi konular, toplantıda öne çıkan konular oldu. KUTSO tarafından, üyelerin, şehrin, ihtiyaç ve talepleri yönünde çalışmalar yürütülmesi için, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) başta olmak üzere, ilgili bakanlıklar ve tüm paydaşlara önerilerin iletildiği, üyelerin talep ve sorunlarının çözümü için sürecin yürütüldüğü ifade edildi.

“İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDE ÇALIŞMALAR SÜRECEK”

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO tarafından iş dünyası yararına, eğitim, yatırım, organize sanayi bölgeleri, havalimanı, lojistik, yeşil mutabakat ve yeşil OSB oluşturma, mesleki eğitimin iyileştirilmesi gibi konularda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi paylaştı. Kütahya’nın ekonomik ve sosyal açıdan geliştirilmesine yönelik çalışmalarda KUTSO’nun görev aldığını ve paydaşlarıyla iş birliği içerisinde bu çalışmaların sürdürüleceğini belirten Özotraç, katılımlarından dolayı üyelere teşekkür etti.

“http://firmarehberi.kutso.org.tr web” AÇILDI

Toplantının sonunda, üyelerle ve paydaşlarla iletişimin güçlendirilmesi, KUTSO’da yapılan faaliyetlerin ve Kütahya’nın avantajlarının diğer çevrelerde görünürlüğünün artırılması amacıyla yürütülen çalışmalara ilişkin katılımcılara bilgi sunuldu. KUTSO’nun sosyal medya hesaplarının üyeler tarafından takip edilmesinin, mobil uygulamalarının üyeler tarafından kullanılmasının, etkileşimi artırmak için önemli olduğu vurgulandı. Üyelerin güncel duyuru ve bilgilendirmelere sosyal ağlar sayesinde hızla ulaşabileceği dile getirildi. Üyelerden gelen talepler doğrultusunda, ticari iş birliği ortamı oluşturmak amacıyla, http://firmarehberi.kutso.org.tr web sitesinin açıldığı duyuruldu. Ticari bir arama motoru şeklinde olan site ile diğer illerden işletmelerin, Kütahya’da bulunan firmalara kolay erişimi sağlanarak, iş birliği ve karşılıklı ticaret fırsatı sağlanmakta olduğu ifade edildi. Toplantıya katılan üyeler, kaynaşmanın ve sektörel hususlardaki müzakerelerin yapıldığı, üyelerin sorunları ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantıdan memnuniyet duyduklarını dile getirerek, KUTSO yetkililerine teşekkür etti.