“ŞEHRİMİZE VE ÖĞRENCİ KARDEŞLERİMİZE ÇOK YAKIŞACAK”

featured
service

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversites (KSBÜ), master planı tamamlanmış kapalı fiziki alanları toplam 162 bin 880 metrekare olan yeni kampüsünde hizmet verecek. Destek olan herkese teşekkürlerini ileten AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun: “Şehrimize ve öğrenci kardeşlerimize çok yakışacak” dedi.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi ile arasında 04.02.2019 tarihinde yapılan protokol neticesinde Dumlupınar Üniversitesine ait Germiyan Kampüsü kullanım hakkını devralmıştı. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel’i, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ı ziyaret eden Vali Ali Çelik, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun ve KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu üniversitelerin gelişmesi, ihtiyaçları hususlarında taleplerini ilettiler.

İHALE VE İNŞAAT SÜRECİ 2022 YILI İÇERİSİNDE BAŞLAYACAK

AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, görüşmelerin neticesinde, KSBÜ’nün master planı tamamlanmış kapalı fiziki alanlarının toplamı 162 bin 880 metrekare olan yeni kampüsünde hizmet vereceğini açıkladı. Ceyhun: “Aynı bölgede uygulama projesi bitme aşamasında olan merkezi derslik 1. kısım 10 bin 850 metrekare, sağlık bilimleri fakültesi dekanlık ve merkez uygulama laboratuvar ve atölyeleri 15 bin 902 metrekare, temel tıp bilimleri binası 14 bin 672 metrekare, rehabilitasyon ve welness uygulama merkezi 5 bin 361 metrekare olmak üzere uygulama projesi tamamlanmış olan binaların toplam fiziki alanı 46 bin 785 metrekare olacak. Bunlardan merkezi derslik 1.kısım için 2022 yılında ödenek temini yapılmış olup 10 bin 850 metrekarelik bu binada ihale ve inşaat süreci 2022 yılı içerisinde başlayacak” açıklamasında bulunarak destek olan herkese teşekkürlerini iletti.

“ŞEHRİMİZE VE ÖĞRENCİ KARDEŞLERİMİZE ÇOK YAKIŞACAK”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!