Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SEDAT

Tavşanlı, pırıl pırıl, çalışkan, sevecen bir elektrik mühendisi evladını yitirdi. Henüz 50 yaşındaydı. TCDD Genel Müdürlüğü bu gelecek vadeden mühendisini genelde büyük projelerinde değerlendiriyordu. Tavşanlı 1972 doğumlu Sedat Özel, Türk milli eğitimine yıllarını veren bir zamanların öğretmen vekili, yedek subay öğretmeni, sınıf öğretmeni ve okul müdürü Moymul Mahallesinden merhum Mehmet Ali Özel’in hayattaki tek oğluydu. Ben kendisini ilk görev yerinde, İzmir- Alsancak Gar Müdürlüğü’nde birim sorumlusuyken tanımıştım. Gerçi merhum babası benim kadim dostumdu. 40 yılı aşkın beraber olduğum bir meslektaşımdı ama Sedat’ı sorumluluk yüklendiği ilk görevinde tanımak fırsatını İzmir’de bulmuştum. DDY Lojmanlarında oturuyordu. Bir ara kirada da yaşamıştı.

Sedat Özel zaman içinde Tavşanlı’da Ali Takır adlı hemşerimizin maden mühendisi kızı Gülsen ile evlendi. Biri kız biri oğlan iki evladı oldu. Erkek evladı genç bir İngilizce mütercim ve halen iş arıyor. Kız evladı ise okuyor. Eşi de TKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli.

Sedat bana, sevgili arkadaşımın emanetiydi. Kendisiyle müteaddit kereler telefonlaşmışızdır. Zaman zaman kendisine bir amcası, bir büyüğü olarak öğütler vermişimdir. Bendi dinlerdi. Birkaç yıl önce elim bir kaza geçirmiş, beyin ameliyatı olmuştu. Bu ameliyat sonrasında çeşitli haplar, ilaçlar kullanmaya başlamıştı. Eski enerjisini kaybetmişti. Ama yine de hizmet vermeyi sürdürmüştü. Yeni öğrendim; Tavşanlı DDY Gar Müdürlüğü’nde geçici bir kadroda görevlendirilmiş. Annesiyle Moymul Mahallesi’ndeki baba yadigârı ahşap evlerinde bir süredir kalıyormuş. 27 Mayıs günü gecesi geçirdiği bir mide kanaması ardından rahmetli olmuş. Vefatını Ankara’da görevli eşinden öğrendiğimde şoke olmuştum. Onlar da acı haberi alınca zaten yola düşmüşler. Ben kolay kolay ağlamam. İnsanları genelde mutlu eder, güldürür, tebessüm ettiririm. Ama demek ki Bülent Hoca da ağlayabiliyormuş. Bu genç evladımız ki 50 yaşındaydı, ülkemize lazımdı. Kendisinden daha büyük ve güzel projelerde yararlanacaktık. Ama bazen öyle olmuyor. Allah’ın dediği oluyor. Çünkü netice itibariyle o istediği zaman emanetini kimselere sormadan geri alabilen yüce yaratandır. Bizleri nasıl yaratmış, rızıklandırmışsa elbette zamanı gelince geriye çağıracaktır. Sevgili yeğenim, Moymul Mahallesi sakinlerinin yakinen tanıdığı, sevdiği Sedat hep dualarımda olacaktır. Acılı annesi Hesna kardeşime, aile bireylerine başsağlığı diliyorum. Sedat artık merhum öğretmen babasının, Moymul Mezarlığında, 27 Mayıs günü ikindi vaktinde, komşusu olmuştur. Baba oğul birbirlerine kavuşmuşlardır. Sedat’ı yetiştiren aile bireylerine, öğretmenlerine sağlık ve afiyet dileklerimi sunuyorum. DDY camiasına da taziyetlerimi sunuyorum.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER