Sanayide Kadın Eli Projesi, Kütahya’ya bir ödül daha kazandırdı

2023 Kadın Dostu Markalar Farkındalık Ödülleri sahiplerini buldu.

featured
service

Sanayide Kadın Eli Projesi Kütahya’ya bir ödül daha getirdi. TOBB Kütahya Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Şule Arslan Ozan, “Kütahya’mıza böyle bir ödülü kazandırmak bizim için büyük bir gurur kaynağı oldu. Bizim dışımızda 17 ilde daha bu proje uygulanmaya başlandı. Biz artık Kütahya olarak bu projeye mentörlük yapar durumdayız.” dedi.

2023 Kadın Dostu Markalar Farkındalık Ödülleri sahiplerini buldu.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun Sanayide Kadın Eli projesi, kadın istihdamı ve işte fırsat eşitliği kadın ödülünün sahibi oldu.

TOBB Kütahya Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Tavşanlı Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Şule Arslan Ozan, ödül töreni sonrası Kütahya Ekspres Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

Ozan, proje ile sanayide çalışan nitelikli kadın rol modellerin artırılması, iş gücü sektörüne katılabilecek kadınların desteklenmesi, sürdürülebilir kalkınmada kadınların ekonomiye katılımının sağlanmasının amaçlandığını söyledi.

“KÜTAHYA OLARAK PROJENİN LOKOMOTİFİ OLDUK”

Projede Kütahya’nın pilot il olduğunu belirten Ozan, projenin Türkiye’de on yedi ilde daha uygulamaya başlandığını aktardı.

Ozan, “Bu projede yer almaktan öncelikle çok mutlu ve gururluyum. 2022 yılında hayata geçirilen ve Kütahya’nın pilot il olarak seçildiği bu projede Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu olarak biz çok ciddi çalışmalar yaptık. Ayrıca Tavşanlı’mızda da Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe’nin ve Genel Sekreterimiz Mücella Kır’ın desteğiyle bu projeye ciddi bir ivme kazandırdık. Bu projenin lokomotifi olduk. Sadece Tavşanlı’mızda iki binin üzerinde kadının iş sahibi olmasında emeğimiz olduğunu düşünüyorum. Kütahya merkezde de Sema Güral Sürmeli başkanımızın ve kurul üyesi arkadaşlar birlikte ciddi çalışmalar yaptık. Kütahya genelinde bu proje başladığından beri yaklaşık yüzde beş kadın istihdamında artış sağladık. Beş bine yakın da kadınımızı iş sahibi yaptık. Biz artık Kütahya olarak bu projeye mentörlük yapar durumdayız ve diğer illerle olan toplantılara katılıyorum. Bu da bize ayrıca bir gurur veriyor. Çok mutluyum.” ifadelerini kullandı.

“EMEKLERİMİZ, ÇALIŞMALARIMIZ ÖDÜLLE TAÇLANDIRILDI”

Ödül almanın kendilerini onore ettiğini bildiren Ozan, kurul olarak verdikleri emeklerin, çalışmaların ödülle taçlandırıldığını dile getirdi. Ozan, şöyle devam etti: Ödül törenine Sema Güral Sürmeli başkanımız, proje yöneticisi TEZMEKSAN Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Aydoğdu ve proje koordinatörü Yalçın Paslı ile birlikte katıldık. Emeği geçen tüm kurul üyesi arkadaşlarıma, Başkanımız Sema Güral Sürmeli’ye, Fatma Aydoğdu başkanımıza, Yalçın Paslı Bey’e, Tavşanlı Ticaret Odası Başkanı Davut Efe’ye, Mücella Kır Hanım’a teşekkür ediyorum.”

Sanayide Kadın Eli Projesi, Kütahya’ya bir ödül daha kazandırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!