Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Saçın kabarık olmaması için ne yapılmalı?

Saç kabarmasını önlemek için

Saç kabarmasını önlemek için bazı önlemler alabilirsiniz. İşte saç kabarmasını önlemek için kullanabileceğiniz bazı yöntemler:

SAÇIN KABARIKLIĞINI ÖNLEME YOLLARI

Saçınızı İyi Nemlendirin:

Nemlendirici özelliklere sahip bir şampuan ve saç kremi kullanarak saçınızı nemlendirin. Bu, saç tellerinin kurumasını ve kabarmasını önleyebilir.

İpek Yastık Kılıfı Kullanın:

İpek yastık kılıfı saçın sürtünmesini azaltır ve kabarmayı önleyebilir. Ayrıca, saç tellerine zarar vermez.

Havlu Yerine Mikrofiber veya Pamuklu Tişört Kullanın:

Saçınızı yıkadıktan sonra saçınızı havlu yerine mikrofiber bir havlu veya pamuklu bir tişörtle kurulayın. Bu, saçın daha az tahriş olmasına yardımcı olabilir.

Soğuk Suyla Durulayın:

Saçınızı soğuk suyla durulamak, saç tellerinin düz kalmasına yardımcı olabilir ve kabarmayı azaltabilir.

Sülfatsız Şampuan Kullanın:

Sülfat içeren şampuanlar saçın kurumasına neden olabilir. Sülfatsız şampuanlar kullanarak saçınızın nem dengesini koruyabilirsiniz.

Saç Kremi Kullanın:

Şampuanladıktan sonra saç kremi kullanmak saçın nemlenmesini ve daha pürüzsüz kalmasını sağlayabilir.

Sık Sık Saç Yıkamayın:

Saçınızı sık sık yıkamak doğal yağların saçta kalmasını engelleyebilir. Haftada bir veya ihtiyaca göre saç yıkamayı tercih edin.

Saçınızı İyi Kurutun:

Saçınızın en az %90 oranında kuruduğundan emin olun, ancak saçı tamamen kurutmak yerine hafif nemli bırakın. Tamamen kurutulmuş saçlar daha fazla kabarabilir.

Saçların kabarmaması için ne kullanmalıyım?

Hindistan cevizi yağı, argan yağı ve gliserin gibi maddeler saçı nemlendirerek kabarmayı azaltabilir. Ayrıca, saç şekillendirme sırasında saç spreyleri kullanarak istenmeyen kabarmayı kontrol altında tutabilirsiniz

Saç kabarıklığı nasıl geçer?

Susam yağı saç ve saç derisini nemlendirme, yatıştırma ve kabarmayı azaltma konularında faydalı olabilir. Aynı zamanda elma sirkesi saçın pH dengesini düzeltebilir.

Sirke saç kabarmasını önler mi?

Elma sirkesi saç kırıklarının ve saç kuruluğunun önlenmesine yardımcı olabilir. Ancak saçların kabarmasını önleme konusundaki etkisi daha sınırlıdır. Elma sirkesi saçın pH dengesini düzeltebilir ve bu da saçın daha pürüzsüz ve parlak görünmesine yardımcı olabilir. Ancak, saçın kabarmasını azaltmak için önerilen başka yöntemler de vardır.