T.C. KÜTAHYA 1. İCRA DAİRESİ 2021/57 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. KÜTAHYA                                  1. İCRA DAİRESİ 2021/57 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.06.2022
3
A+
A-

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda Kütahya ili, Merkez ilçesi, Yoncalı Mahallesi, Değirmen Sırtı Mevkii, 182 ada, 5 parsel, 870,75 m² yüz ölçümlü arsa, D blok zemin kat bağımsız bölüm numarası 2 olan Dubleks mesken niteliğinde olup borçlulardan biri adına tam oranında hisselidir, 231 / 870 oranında arsa paylıdır.Taşınmazın üzerinde zemin kat + bir katlı müstakil bina bulunmaktadır. Zemin katında 1 salon, 1 mutfak,1 banyo, 1 kiler, 2 balkon bulunmaktadır. 1. Katta 3 oda, 2 banyo ve 2 balkon bulunmakta olup toplam yaklaşık alanı 123,00 m² dir. Pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyadır. Yerler odalarda ve salonda ahşap parke kaplı ıslak hacimler seramiktir.Bina 3B yapı sınıfında olup, ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden faydalanılmaktadır.Taşınmaz yaklaşık 10-12 seneliktir. Taşınmaz asansörsüz olup dış cephe yalıtımı yapılmıştır. Taşınmaz yoncalı termal turizm bölgesinde yer almakta olup Kütahya çarşı merkezine 21 km mesafededir. Taşınmaz genel anlamda lüks ve bakımlıdır. Taşınmaz doğal gaz kombili olup ısınma sistemi olarak petekler bulunmamaktadır. Kıymet takdirine konu gayrimenkul genel itibariyle yeni yapılaşmaların bulunduğu 2-3 katlı müstakil villa tarzı yapılardan oluşan bir bölgede yer almaktadır. Bölge ağırlıklı olarak üst düzey gelir grubuna hitap etmektedir. Bölgede ulaşım ve altyapı sorunu bulunmamaktadır.Taşınmazın bahçe duvarı ve peyzajı yapılmıştır.Taşınmazın yakınlarında cami, okul ve marketler bulunmaktadır. Taşınmazın Kütahya kaplıca bölgesinde olması taşınmazın konumu ve çevresi taşınmazın değerini arttırmaktadır.
Adresi : Yoncalı Mahallesi Evliya Çelebi Caddesi Dış Kapı No:45 Merkez / KÜTAHYA
İmar Durumu : İmar planında 5m ön bahçeli 3m yan bahçeli ayrık nizam 3 kat olan yapı adasında kalmaktadır.
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : T.Vakıflar Bankası TAO lehine ipotekli.

 1. Satış Günü : 06/09/2022 günü 10:30 – 10:35 arası
 2. Satış Günü : 04/10/2022 günü 10:30 – 10:35 arası
  Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Hizmet Binası 1.Kat Mezat Salonu – Gaybiefendi Mah. Atatürk Bulv. No:83 MERKEZ / KÜTAHYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/57 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/06/2022

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

 • : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram