REKTÖR KAVUNCU’DAN ÖĞRENCİLERE ÇAĞRI

featured
service

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, YKS sonuçları sonrası açıklamalarda bulundu. Rektör Kavuncu, öğrencileri KSBÜ’yü tercih etmeye davet etti.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçları açıklandı. Öğrenciler tercih için araştırmalarını yaparken Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, öğrencileri çağrıda bulundu. “Üniversiteye giriş sonuçları açıklandı, ailelerde ve öğrencilerde heyecan yerini tatlı bir telaşa bıraktı” diyen Rektör Kavuncu, “Öğrencilerin ilgisi daha çok basında ve sosyal medyada çokça yer alan renkli ve cezbedici seçenekler üzerinde yoğunlaşırken ailelerde ise büyükşehirlerin ekonomik zorlukları ve bazı kaygıları öne çıkmaya başladı. Biz ise öğrencilerimizin kendilerine en uygun, tercihlerinden dolayı memnuniyet duyacakları ve gelecekte kendilerini görmek istedikleri yere taşıyacak kararları vermelerini arzuluyoruz” dedi.

“AMACIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZE ŞİMDİDEN ULAŞABİLMEK” Üniversitenin doluluk oranlarının yüzde 103 civarında olduğunu belirten Rektör Kavuncu, şunları kaydetti: Yine ara sınıflarda yaklaşık yüzde 80’i büyükşehirlerden olmak üzere yatay geçiş için üniversitemize her sene yaklaşık 2 bin kişi başvuruyor ve biz sadece 50 öğrenciyi alabiliyoruz. Amacımız bir başka üniversiteyi tercih edip daha sonra ki yıllarda bize yatay geçiş yapmak isteyecek bu öğrencilere şimdiden ulaşabilmek. Eğitim verdiği her programda iddialı olan üniversitemizi daha iyi tanıtabilmek için gayret gösteriyoruz. Aday öğrenciler için özel whatsapp hattımızla canlı destek veriyor, öğrencileri doğrudan öğretim üyeleri, yüksekokul müdürleri ve fakülte dekanları ile buluşturuyoruz.

REKTÖR KAVUNCU’DAN ÖĞRENCİLERE ÇAĞRI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!