Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

REKTÖR KAVUNCU: “EN İYİ EĞİTİMİ VERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Nafi Güral Fen Lisesini ziyaret ederek, öğrencilerle söyleşi gerçekleştirdi. Öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı bakımından iyi bir konumda olduklarını aktaran Rektör Kavuncu: “Öğrencilerimiz bizim için çok değerli. En iyi eğitimi vermeye çalışıyoruz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Kavuncu yaptığı konuşmada KSBÜ hakkında genel bilgilendirme yaparak: “2018 yılında kurulan üniversitemizde nitelikli akademisyenlerimiz olmasına öncelik verdik. 200 olan öğretim elemanı sayısını 500’e çıkardık. Öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı olarak çok iyi bir durumdayız. Öğrencilerimiz bizim için çok değerli. En iyi eğitimi vermeye çalışıyoruz. Ayrıca Tıp Fakültesi için eğitim akreditasyonu başvurumuzu yaptık. Tıp Fakültesi akreditasyon aldığında Kütahya’da akredite olan ilk fakülte olacak. Diğer fakültelerimizde de bu devam edecek. Eğitim altyapımız güçleniyor. Üniversitemizde ayrıcalıklı ve farklı bölümler açmayı da stratejik bir hedef olarak belirledik. Adli Bilimler adı altında yeni bir bölümümüz var. Bu bölüm Türkiye’deki devlet üniversitelerinde ilk ve tek. Ergoterapi yine önemli bölümlerimizden. Bunların dışında eski belediye binasında açacağımız Konuşma ve Dil Terapisi Merkezi Türkiye’de ayrıcalıklı merkezlerden olacak.” dedi.

KSBÜ’NÜN AVANTAJLARI KONUŞULDU

Nafi Güral Fen Lisesi mezunu, KSBÜ Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Elifsu Naz Yapakcı da, KSBÜ’de olmanın birçok avantajlı yanının olduğunu ifade etti. Yapakcı, KSBÜ’nün öğrencileri çok önemsediğini belirterek, projeler konusunda da çok aktif olduğunu söyledi. Konuşmaların sonunda öğrencilere başarılar dileyen Rektör Kavuncu’ya, okul yönetimi tarafından çiçek takdim edildi. Etkinliğe Nafi Güral Fen Lisesi Müdürü Murat Fazıl Akkoç, KSBÜ Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Hüseyin Özyurt ile birlikte lise yönetimi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.