Rekabet Kurulu iki gıda şirketine soruşturma başlattı

Tarım Kredi Marketlerde indirim kampanyası başlatılıyor
service

Rekabet Kurulu, İki Gıda Devine Soruşturma Başlattı

Rekabet Kurulu, gıda sektörünün önemli oyuncuları olan Bağdat Pazarlama Ticaret ve Limited Şirketi ile Deva Baharatları Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi hakkında Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettikleri iddiasıyla bir soruşturma başlattı. Rekabet Kurumu’nun resmi internet sitesinde yapılan duyuruya göre, alıcılarının yeniden satış fiyatlarını belirlemek suretiyle rekabetin korunması ilkesine aykırı davrandıkları öne sürülen şirketlere yönelik ön araştırma sonuçlandı.

Ön Araştırma Sonuçları Ciddi Bulundu

Rekabet Kurulu, yürütülen ön araştırmada elde edilen bilgileri, belgeleri ve yapılan tespitleri dikkatlice değerlendikten sonra, Bağdat Pazarlama Ticaret ve Limited Şirketi ile Deva Baharatları Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi hakkında soruşturma açılmasına karar verdi. Kurul, ön araştırmada ortaya çıkan bulguları ciddi ve yeterli bulduğunu belirterek, şirketlerin rekabet kurallarını ihlal ettiği iddiasını doğruladı.

Rekabet Kurulu’nun nihai kararı, soruşturmanın tamamlanmasının ardından ortaya çıkacak ve yaptırımların uygulanıp uygulanmayacağını belirleyecek.

Rekabet Kurulu iki gıda şirketine soruşturma başlattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!