PROF. DR. ÖZ: “DPÜ TTO DÖRT YILDA 71 PROJE GERÇEKLEŞTİRDİ”

featured
service

DPÜ TTO, Zafer Bilim Şenliği Proje Pazarı için hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Etkinliğin sloganını ‘Sizin İçin Düşünüyoruz’ olarak belirleyen DPÜ TTO’nun koordinatörlüğünü üstlenen Prof. Dr. Ersan Öz: “2018 yılından beri faaliyet gösteren DPÜ Teknoloji Transfer Ofisinde Mart 2022 itibariyle toplam 71 proje gerçekleşti” dedi.

DPÜ Teknoloji Transfer Ofisi (DPÜ TTO), Mayıs ayında gerçekleştirilecek Zafer Bilim Şenliği Proje Pazarı etkinliği ile Kütahya’da özellikle de gençlerdeki bilimsel potansiyelin ortaya çıkarılmasına katkı sunacak. Dumlupınar Zaferi’nin 100., Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin ise 30. yılında DPÜ Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş., Kütahya’da şu ana kadar hiç yapılmamış büyük bir etkinliğe imza atacak. 12-13 Mayıs 2022 tarihlerinde DPÜ Evliya Çelebi Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek Zafer Bilim Şenliği Proje Pazarı adlı etkinlikte 20 farklı bilim alanından 144 proje yarışacak.

“KÜTAHYA’DA İLK DEFA TÜRKİYE ÖLÇEĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK”

Etkinliğin sloganını ‘Sizin İçin Düşünüyoruz’ olarak belirleyen DPÜ TTO’nun koordinatörlüğünü üstlenen Prof. Dr. Ersan Öz, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “2018 yılından beri faaliyet gösteren DPÜ Teknoloji Transfer Ofisinde Mart 2022 itibariyle toplam 71 proje gerçekleşti. Bu projelerde ’Proje Yöneticileri’ olarak akademisyenler görev aldı. Üniversite – sanayi iş birliği faaliyeti, eğitim, tanıtım ve farkındalık hizmetleri, destek programlarından yararlanmaya yönelik hizmetler, fikri ve sınai hakların yönetimi ve lisanslama, şirketleşme ve girişimcilik hizmetleri gibi alanlarda faaliyet gösterilmekte olan TTO A.Ş. şu ana kadar 5 patentin verilmesine de aracılık etti. Hâlihazırda birçok DPÜ öğretim üyesi TTO A.Ş. üzerinden çeşitli sektörlere danışmanlık hizmeti veriyor. Ayrıca bu yıl Kütahya’da ilk defa Türkiye ölçeğinde gerçekleştirilen DPÜ TTO Zafer Bilim ve Kültür Şenliği Proje Pazarı yarışması birçok bilim alanından 144 projenin değerlendirilip ödüllendirilmesine olanak tanıyacak.”

DERECEYE GİRENLERE 70 BİN LİRA ÖDÜL

2022 yılının özel bir yıl olduğunu söyleyen Ersan Öz: “Üniversitemize adını veren Dumlupınar Zaferi’nin 100. yılıyla beraber Üniversitemizin de 30. kuruluş yılını kutluyoruz. Üniversite olarak bu dönemin önemine yakışır düzeyde olacak etkinliklerimizden biri de Zafer Bilim Şenliği Proje Pazarı. Bu etkinlikle başta Kütahya’daki akademisyen ve öğrencilerimiz olmak üzere ülkemizin bilim ve teknoloji çalışmalarına katkı sunacak, hatta bu çalışmaları daha da ileriye taşıyacak projeleri değerlendirme ve geliştirme şansı bulacağız” şeklinde konuştu. Prof. Dr. Öz, yarışmalarda dereceye girenlere 70 bin TL’ye yakın nakit para ödülü verileceğini, yarışma sonunda bazı projelerin Kütahya Tasarım Teknokent’te kuluçka girişimcisi olarak da değerlendirileceğini sözlerine ekledi.

PROF. DR. ÖZ: “DPÜ TTO DÖRT YILDA 71 PROJE GERÇEKLEŞTİRDİ”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!