PİYASANIN İHTİYAÇ DUYDUĞU NİTELİKLİ BİREYLER YETİŞTİRİLİYOR

featured
service

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Zafer Kalkınma Ajansı’nın  “Geleceğim Mesleğim” temasından hareketle mesleki eğitim altyapısının ve kalitesinin geliştirilmesi amacıyla ilan ettiği Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklediği “Okul-Sanayi İşbirliği ile Mesleki Eğitimde Endüstri 4.0 Dönüşümü” projesi ile Tavşanlı MTAL’deki CNC Atölyesi ve Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanına son teknoloji makineler ve eğitim setleri ile donatılan Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Laboratuvarı kuruldu.

Proje ile CNC fiber lazer kesim makinesi, endüstriyel tip 3D yazıcı, mekatronik eğitim seti (boşaltım ve taşıma istasyonu, işleme istasyonu, test ve ayırma istasyonu), yenilenebilir enerji eğitim seti, process&scada eğitim seti ve akıllı bina otomasyon sistemleri uygulama seti okula kazandırıldı.

ÖĞRENCİLER GELİR ELDE EDİYOR

Yeni atölye ve laboratuvarlarda, eğitim gören öğrencilerin tasarım, üretkenlik ve yenilikçilik kapasiteleri geliştirilerek piyasanın ihtiyaç duyduğu nitelikli bireyler yetiştiriliyor. Aynı zamanda düzenlenen eğitici eğitimleri ile öğretmenlerin yeni teknolojileri tanıması ve teknik kapasitelerinin de arttırılması sağlanıyor. Bu makine ve ekipmanlar ile piyasanın ihtiyaç duyduğu ürünler üretilerek öğrencilerin gelir elde etmelerine imkân veriliyor.

“GELECEĞE IŞIK TUTUYORUZ”

Okul Müdürü R. Raşit Küçükkağnıcı: “Bu proje ile bir eğitim kurumu olarak piyasanın rakibi değil teknolojik gelişmelerde öncüsü olmaya çalışıyoruz. ‘İyi bir gelecek, güçlü bir Türkiye için mesleki eğitim’ düşüncesi ve Zafer Kalkınma Ajansı desteği ile geleceğe ışık tutuyoruz. Cüzi bir bütçe ile hayal olan çalışmaları gerçeğe dönüştürmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Küçük bir kıvılcım ile başlayan ateş büyük başarılara ulaştı. Zafer Kalkınma Ajansı başta olmak üzere projede bizlere güvenen ve destek olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

PİYASANIN İHTİYAÇ DUYDUĞU NİTELİKLİ BİREYLER YETİŞTİRİLİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!