Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÖZOTRAÇ: “ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ ÖNEMLİ”

DPÜ’de Dumlupınar Staj Konsorsiyumu

DPÜ’de Dumlupınar Staj Konsorsiyumu Protokolü İmzalandı. Törende konuşan KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç: “Kurum üniversite ile sanayi iş birliğinin önemli olduğuna inanıyoruz. Biz imkânlar ölçüsünde her türlü desteğe hazırız” dedi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi yürütücülüğünde hayata geçirilen ve Afyon Kocatepe, Anadolu ve Eskişehir Osmangazi Üniversiteleri ile Kütahya ve Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odalarının paydaş olduğu, öğrenci ve personelin uluslararası hareketliliklerini sağlayacak Dumlupınar Staj Konsorsiyumu için protokol imzalandı.

7 YILLIK BİR AKREDİTASYON

Daha önceki yıllarda konsorsiyum projelerine ortak kurum olarak yer alan DPÜ, bu kez yürütücülüğünü üstleneceği Dumlupınar Staj Konsorsiyum projesi için 7 yıllık bir akreditasyon aldı. Üniversitemiz adına Dış İlişkiler ve Uluslararası Öğrenci Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğümüz tarafından yürütülecek bu proje kapsamında DPÜ, ilk yıl için 5.400 Avro hibe almaya hak kazandı.

UYSAL: “ÜNİVERSİTEMİZE, ÖĞRENCİLERİMİZE VE SANAYİMİZE KATKI SUNACAK”

Düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Türk yükseköğretiminin en büyük sıkıntılarından birisi staj, atölye, iş yeri eğitimleri. Yani öğrencilerimizin daha çok teorik ağırlıklı eğitim görmesi. Öğrencilerimizin sanayi iş birliği içerisinde olmasını sağlamak eğitime de en çok katkı sağlayan faktörlerden bir tanesi. Öğrencilerimizin bir ayağı sanayide bir ayağı üniversitede olsun istiyoruz. Öğrencilerimiz sanayilere gidip ustaların tecrübelerinden fayda sağlıyorlar. Öğrencilerimizi yurt dışına gönderip orada staj yaptırmak hepimizin beklediği, arzu ettiği şeydir. Hem personel hareketliliğini hem de öğrenci hareketliliğini çok önemsiyoruz. Bu anlamda oluşturulan konsorsiyumlar çok önemli. Bu kapsamda personellerimizi ders verme/eğitim alma ve öğrencilerimizi de yurt dışına staj yapmaları için göndereceğiz.”

“HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ”

Törenin ardından bir açıklama yapan KUTSO Başkanı İsmet Özotraç ise “Kurum olarak ‘Üniversite-Sanayi iş birliğini daha iyi geliştirmek için her türlü imkânın sunulması konusunda yardımcı olacağımızı ifade etmek istiyorum. Üniversite ile Sanayi iş birliğinin önemli olduğuna inanıyoruz. Biz imkânlar ölçüsünde her türlü desteğe hazırız. Ben bu hususta emeği geçen tüm rektörlerimize, hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. İmza töreninin ardından konsorsiyumun çalışmalarıyla ilgili ayrıntıların görüşüldüğü toplantı Dış İlişkiler ve Uluslararası Öğrenci Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (ULMER) ev sahipliğinde Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. DPÜ ULMER’de görev yapan personel konsorsiyum projesinin yürütülme süreci hakkında paydaşları bilgilendirdi.