“ÖZELLEŞTİRMENİN RANT KAPISI KÜTAHYA”

featured
service

Özelleştirmelerin rant kapısı haline getirildiğini savunan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı, “Kütahya’mızda da maalesef bu durum geçerli. Şehrimizde ise bu sorun doğal gaz dağıtım firması olarak karşımıza çıktı. Olan vatandaşa oluyor, vatandaşı düşünen yok” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başcı, Kütahya’da basın mensuplarıyla buluştu. Sosyal Politikalar Başkan Yardımcılarının da katıldığı toplantıda Başçı, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Kütahyalıların son dönemlerde yaşadığı sıkıntılara da değinen Başçı, özelleştirmelerin rant kapısı haline geldiğini söyledi. “Özelleştirmeler ülkenin, devletin sırtındaki kambur alınsın, özelleştirmeyi alan firma denetlensin, kaliteli hizmet verilsin diye yapılıyor” diyen Başçı, “Ancak bizim ülkemizde son dönemlerde rant haline geldi. Bu durum maalesef Kütahya’da da bu şekilde ve burada karşımıza da doğalgaz dağıtım firması olarak çıktı. Geçen kış aylarında Isparta’da elektrikler bir ay kesildi. Oraya gittiğimizde 4-5 gün orada kaldık. Yapılan özelleştirme sonrası iki firma alıyor, tabii ki rant oluşmuş. Isparta’da da bir yatırım yapılmayınca kar fazla yağınca bu durum ortaya çıkmış. Özelleştirmeden önce devlet kurumu sürekli çalışıyordu. İşte özelleşen yerlerde sıkıntılar bitmiyor. Isparta’da elektrik firması, Kütahya’da ise doğalgaz dağıtım firması olarak ortaya çıkıyor. Maalesef olan vatandaşa oluyor, vatandaşı düşünen yok. Yukarıda bir grup oluşmuş, bu grup bu olayı yönetiyor” dedi.

“GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEMİ ANLATIYORUZ”

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin bu sorunların ortaya çıkmasında en büyük etken olduğunu aktaran Başçı, “Türkiye’ye bu yeni sistem yaramadı maalesef. İyi ya da kötü parlamenter sistem vardı, herkes bakanların isimlerini sayabilirdi. Ancak bugün sadece 4-5 bakanın ismini ancak sayabiliriz. Bu anlamda Gelecek Partisi olarak 29 Kasım 2020 tarihinde güçlendirilmiş parlamenter sistem adı altında bir çalışma yaptık. Alanında uzman akademisyenlerle yaptığımız bu çalışmayı tüm siyasi partilere anlattık. İktidar partileri AK Parti ve MHP randevuya cevap vermedi. Geleceğe ışık tutmak için, gelecekte nasıl yöneteceğimizi arkadaşlarımız çalışıyoruz, anlatmaya devam ediyoruz. İnşallah yeni sistem ile bu tür sıkıntılarla karşılaşmayacağız” diye konuştu.

“İNŞALLAH BUHRANLI GÜNLERDEN BİRLİKTE KURTULACAĞIZ”

Basın mensuplarına buluşma programına katılımları için teşekkür eden Gelecek Partisi İl Başkanı Serdar Seven, “Malumunuz ekonomik olarak ülkemiz iyi günler geçirmiyor. Bu anlamda siyaset hızlı ve hararetli olarak ilerliyor. Genel Başkanımız, genel başkan yardımcılarımız ülke bazında, bizler hem şehrimiz hem de ülkemiz için hizmet veriyoruz. Yakın zamanda bir seçim yaşanacak. Milletimizin içinde bulunduğu buhranlı günlerden hep birlikte kurtulacağız” dedi.

“ÖZELLEŞTİRMENİN RANT KAPISI KÜTAHYA”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!