ÖZEL İDARE’YE EK ÖDENEK

featured
service

İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimatıyla il özel idarelere ek ödenek gönderildiğini söyledi.

Kütahya İl Özel İdaresi’ne 32 milyon 50 bin liralık ödenek sağlandı. İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, Kütahya’ya verilen ek ödenek ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. İl genelinde 14 ekiple çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Başkan Yılmaz, “Her yıl mayıs ayında illere gönderilen KÖYDES ödeneklerini paylaşmıştık. Artan maliyetler ve işçilik giderlerinin yükselmesi dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla il özel idarelerine ek ödenek gönderilmiştir. 2005 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın iradeleriyle uygulamaya konan KÖYDES projesi (köylerin altyapısını destekleme projesi) bugüne kadar aralıksız her yıl artan miktarda ödenekle devam etmektedir” dedi. KÖYDES’in önemine vurgu yapan Başkan Yılmaz, “Cumhuriyet tarihinin en büyük kırsal kalkınma projesi olan KÖYDES ile 2005 yılından bu tarafa köylerimizin altyapılarını yollarını ve içme sularını güçlendirdik. Sokak ve meydanları kilit taşı ile kapladık. Bugün bazı zorunlu istisnalar dışında, bütün köylerimizde içme suyu şebekesi, kanalizasyon sistemleri,kilit taşı uygulaması ve ilçeye ulaşan asfalt yolları mevcuttur Mayıs ayında gelen 44 milyon 648 bin liralık KÖYDES payına ilave olarak temmuz ayı sonunda 32 milyon 50 bin liralık bir ilave daha kaynak daha ilimize gönderilmiştir. Böylelikle 2022 yıl içerisinde toplam 76 milyon 690 bin liralık bir kaynağı köylerimize hizmet için kullanacağız” diye konuştu.

“BAŞLADIĞIMIZ BÜTÜN İŞLERİ BU YIL BİTİRECEĞİZ

” Başkan Yılmaz, projelerle ilgili bilgi verdikten sonra şunları kaydetti: 32 yol projesi 35 içme suyu projesi 13 altyapı atık su projesi olmak üzere toplam 80 proje ve 40 bin metrekare civarında kilit taşını köylerimize hizmet olarak yapmış olacağız. Ayrıca Sayın Valimizin başkanlığında yaptığımız KÖYDES toplantısında 2022 yıla içerisinde başladığımız bütün işleri yıl sonuna kadar bitirme kararı aldık. İlimize, ilçemize köylerimize hayırlı olsun. bu vesileyle başta bu projenin hamsi ve ödeneklerin gönderilmesi talimatını veren gösteren Sayın Cumhurbaşkanımıza, ilgili bakanlıklarımıza milletvekillerimize ve Sayın valimize çok teşekkür ediyorum.

ÖZEL İDARE’YE EK ÖDENEK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!