Otomobil devi Türkiye’den çekiliyor

Mazda Motor Türkiye, Türkiye'deki Mazda satış ağını belirsiz bir süreliğine durdurma kararı almıştır. Detaylar haberimizde...

Otomobil devi Türkiye'den çekiliyor
service

Mazda Motor Türkiye, satış operasyonlarını belirsiz bir süre için askıya alma kararı aldı. Şirketin yapmış olduğu açıklamada, “Mazda Motor Türkiye, Türkiye’deki Mazda satış ağını belirsiz bir süreliğine durdurma kararı almıştır.

Bu süre zarfında, mevcut Mazda müşterilerine hizmetin devamını sağlamak amacıyla satış sonrası hizmetlere ve yedek parça tedarikine devam edilecektir” ifadelerine yer verildi.

Uzmanlar, Mazda’nın aldığı bu kararın arkasında Japonya merkezle çözülemeyen e-Call sorunu, uygun motor bulunmaması ve diğer iletişim konularının olduğunu belirtiyor. Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul ise, bu dönemde satış sonrası hizmetlere ve yedek parça tedarikine devam edeceğini açıkladı.

Mazda Motor Türkiye’nin bu kararı, şirketin Türkiye’deki faaliyetlerinde geçici bir duraklama dönemine işaret ediyor. Bu süre zarfında, mevcut müşterilere yönelik hizmetlerin devam etmesi, Mazda markasının Türkiye’deki varlığını sürdürme amacını yansıtıyor. Uzmanlar, şirketin bu süreçte sorunları çözerek tekrar aktif bir şekilde satış operasyonlarına başlaması bekleniyor.

Otomobil devi Türkiye'den çekiliyor

Otomobil devi Türkiye’den çekiliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!