Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ONLAR ARTIK MİLLİ SPORCU

19-24 Nisan tarihlerinde Sivas’ta

19-24 Nisan tarihlerinde Sivas’ta düzenlenen ve milli takım seçmesi niteliği taşıyan Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası’na Tavşanlı Belediyesi Spor Kulübü olarak 14 sporcu katıldı. Bu sporculardan 7’si milli takıma seçilerek bundan sonra uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil edecekler.

Genç sporcular, şampiyona dönüşü Cumhuriyet Meydanı’nda coşku ile karşılandı. Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Akar ile Tavşanlı Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ahmet Göktürk de şampiyonları tebrik etti. Meydandaki karşılamaya Tavşanlı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Akar, AK Parti İlçe Başkanı Bilal Kıyak, Kadın Kolları Başkanı Müjgan Alp ve partililer ile sporcuların aileleri, Linyitspor’un lokomatif taraftar grubu olan Tavşanlı Tayfa ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

GÜLER: “GENÇLERİMİZİN DAİMA DESTEKÇİSİYİZ”

Belediye Başkanı Mustafa Güler Karate Antrenörü Mustafa Oğulcan Alımcı ile şampiyon sporcuları tebrik ederek, “Karatede sporcularımız bize büyük bir gurur yaşattı. Artık sadece ilçemizi değil, uluslararası müsabakalara katılarak ülkemizi temsil edecekler. İlçemizden bu tür başarıların çıkması büyük memnuniyet verici. Tavşanlı Belediyesi olarak gençlerimizin daima destekçisiyiz. İnşallah daha nice başarılara imza atacaklar” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONADA NELER YAŞANDI

İlk olarak Tatami’ye en küçük sporcu Tuna Özhan çıktı ve az bir puan farkla Türkiye ikincisi oldu. Minik sporculardan Meryem Gökçe Tanhan, yarı final ve finalde gösterdiği üstün performansla Türkiye Şampiyonu olarak milli takıma girdi. Gökçe, kulübün ilk milli sporcusu oldu. Yüsra Bozbey, 2011 Doğumlu Ferdi Kız Kata’da izleyenleri kendine hayran bırakan bir performans gösterdi ve Türkiye Şampiyonu oldu. Yarışmanın devamında 2011-2012 doğumlu Kız Takım Kata kategorisinde de takımıyla birlikte şampiyon olarak çifte Türkiye Şampiyonluğu alıp, milli takıma girdi. Elizan Sağlam, 2010 doğumlu kız Ferdi Kata kategorisinde rakiplerini geçerek finale kaldı. Finalde Türkiye ikincisi olarak milli takıma girmeye hak kazandı. Yarışmanın devamında Asiye Irmak Atılgan, 2009 doğumlu kız Ferdi Kata kategorisinde, oldukça iyi performans göstererek Türkiye Şampiyonu oldu ve milli takıma girdi. Yine aynı kategoride yarışan Beril Nil Yüksek, finali çok az bir puan farklı kaybetti fakat üçüncülük maçında üstün bir performans gösteren Türkiye üçüncüsü olarak milli takıma girdi.

TAKIM OLARAK TÜRKİYE 3’ÜNCÜSÜ OLDULAR

Takım Kata Kategorilerinde de 2 kupa kazandı. 2011-2012 Doğumlu Kız Takım Kata kategorisinde yarışan Hilâl Kurnaz, Emine Naz İlhan ve Yüsra Bozbey zorlu rakipleri geride bırakarak Türkiye Şampiyonu oldular ve milli takımı garantilediler. 2009-2010 Doğumlu Kız Takım Kata kategorisinde yarışan, Elizan Sağlam, Nimet Berra Karakuzu ve İrem Sargın’dan oluşan B takımı Türkiye Üçüncüsü oldu. Yarışmada elinden geleni yapıp, Tavşanlı’ya en iyi şekilde temsil eden ve yüreği milli takıma girmek için atan fakat derece alamayan sporcular İsmail Ege Özhan, Elif Naz Akdemir, Yiğit Kunt ve Fatma Serra Öztürk de gelecek için umut oldu.