ÖĞRENCİLERE BAĞIMLILIK EĞİTİMİ

featured
service

Kütahya Belediyesi UMER birimi, önleme ve bilinçlendirme çalışmaları okullarda devam ediyor. Ortaokullarda gerçekleştirilirken eğitimlerle gençlere zararlı maddelere karşı bilgilendirildiler.

Toplumun refahını tehdit eden madde bağımlılığına karşı çocukları, gençleri koruma ve bilinçlendirme amaçlı ortaokul düzeyindeki çocuklara ‘Madde Bağımlılığı’ üzerine bilgilendirme çalışmaları devam ediyor. Kütahya Belediyesi UMER Birimi personeli Sevgi Özer tarafından nisan ayı içerisinde 3 farklı ortaokulda öğrencilere bağımlılık eğitimi verildi.

12’Lİ YAŞLARA KADAR İNDİ

Madde bağımlığının 12’li yaşlara kadar indiği günümüzde, ortaokul düzeyindeki çocuklara oyun eşliğinde madde bağımlılığı eğitimi verildi. Eğitimde, en başta tütün ve tütün mamulleri gibi alışkanlıkların nasıl kazanıldığı ve devamında zararlı madde alışkanlıkları, fiziksel ve psikolojik zararları, akran zorbalığı ve baskısı, madde teklif eden akran ile baş etme yolları ve hayır demenin önemi konu başlıkları ile bilinçlendirme çalışmaları yapıldı. Eğitim, çocukların yoğun katılımı ve soru cevap şeklinde son buldu.

3 OKULDA 43 ÖĞRENCİYE ULAŞILDI

UMER birimi tarafından nisan ayında Milli Egemenlik Ortaokulu, Sırören Ortaokulu ve Fevzi Çakmak Ortaokulu olmak üzere 3 farklı okulda toplamda 43 öğrenciye ulaşarak bundan sonraki yaşamlarında bağımlılığa karşı bilinçlendirip zararlı maddelerden uzak durmaları ve maddelerinin bedenlerini ve hayatlarını nasıl etkilediği anlatılarak önleme ve bilinçlendirme yapıldı. Gençleri madde bağımlılığına karşı koruma çalışmaları mayıs ayında da devam edecek.

ÖĞRENCİLERE BAĞIMLILIK EĞİTİMİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!