ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

featured
service

30 Ağustos Zaferi’nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Frigya Spor Kulübü (FSK) tarafından organize edilen, Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşen AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası tamamlandı.

30 Ağustos Zaferi’nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Frigya Spor Kulübü (FSK) tarafından organize edilen sezonun 4. tırmanma yarışında 4 ayrı kategoride 20 sporcu mücadele etti. Sporcular, Boyalı Dağı’ndaki 7,5 kilometre uzunluğundaki Radar yolunu 3 kez kat etti.

4 AYRI KATEGORİ 4 AYRI BİRİNCİ

Yarışta birinci kategoride Ülkü Motorsport adına Opel Corsa GSİ ile yarışan İlker Aktaş, ikinci kategoride Ülkü Motorsport adına Fıat Palıo Kıt Car ile yarışan Kaan Kara, üçüncü kategoride Neo Motorspor adına Opel Corsa OPC ile yarışan Ahmet Keskin, dördüncü kategoride GP Garage My Team adına MItsubıshı Lancer Evo Ix ile yarışan Selim Bacıoğlu birinci oldu. Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediyesinin destekleriyle, NG Kütahya Seramik sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışta başarı elde eden sporculara törende kupaları takdim edildi.

KÜTAHYA’DA İLK KEZ DÜZENLENDİ

Kütahya’da ilk kez yapılan AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası ödül töreni Kütahya Belediyesi bahçesinde yapıldı. Ödül töreninde katılımcılara hitap eden Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı; “Bu yıl 1922’den 2022’ye uzanan Büyük Zafer’in 100. Yılında, 100. Yıl Kültür, Sanat ve Spor Etkinliklerimizin bir tanesi de, startını Germiyan Sokak’ta verdiğimiz Tırmanma Türkiye finali oldu. Bu etkinliğin Kütahya’da olması ve ev sahipliği yapmak bizler için büyük onur kaynağı oldu. Buna vesile olan başta, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, Frig Spor Kulübüne, Federasyonumuza ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Misafirlerimiz Kütahya’da 2 gün süre ile güzel anlar geçirdi. Bazı sporcularımız Kütahya’nın dışından geçtiklerini ancak şehrin içine girmediklerini ifade ederek, şehrin bu kadar güzel olduğunu bilmediklerini dile getirdiler. Bundan sonra daha profesyonel bir şekilde bu etkinliklere ev sahipliği yapacağız. Bu tür etkinliklerde beraber olmak ümidi ile emeği geçen herkese teşekkür ediyor, dereceye giren yarışmacılarımızı tebrik ediyor, yarışmalara katılan sporcularımız da teşekkür ediyoruz” dedi. Başkan Vekili Damcı’nın konuşmasının ardından yarışmalarda derece alan sporculara ödülleri verdi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!