NUMAN KURTULMUŞ, STK TEMSİLCİLERİNİ DİNLEDİ

featured
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partisinin Kütahya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı ve Vefa Buluşması programına katıldı. Kurtulmuş (sol 2), program kapsamında parti çalışmalarına katılan partililere teşekkür belgesi takdim etti. ( Ramazan Doğan - Anadolu Ajansı )
service

Kütahya’daki sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, temsilcilerin taleplerini ve önerilerini dinledi.

Kütahya’da bir dizi ziyaretlerde bulunan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Kütahya Spor Salonu’nda AK Parti Kütahya İl Başkanlığınca düzenlenen “Vefa Buluşmaları ve Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı”nda, partililerden yapılan hizmetleri millete anlatmalarını istedi.

“BİR SONRAKİ TOPLANTIDA DA ADAY ÇIKARAMAYACAKLAR”

Numan Kurtulmuş, altılı masanın bir sonraki toplantıda da aday çıkaramayacağını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı konusunda milletin kafasını karıştırmaya çalıştıklarını söyledi. AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oylarının yükseldiğini aktaran Kurtulmuş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu vesayetçi kafa hiçbir zaman sandıktan çıkamayacağını bildiği için hep Ali Cengiz oyunlarıyla kazanmaya çalışmıştır. Şu anda ‘aday olamazlar’ lafı bize 2007’deki parlamentodaki cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde ortaya çıkarılan 367 garabetini hatırlatıyor. Hem aday bulamamanın telaşı hem Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin yükselişinin telaşıyla aday olma meselesini şüpheli hale getirmeye çalışıyorlar. Milletin iradesinden başka hiçbir sözün zerre miktar bir değeri yoktur, millet buna itibar etmez. İnşallah önümüzdeki seçimde hem 20 yıllık hizmet ve eser siyaseti ibra edilecek hem de Türkiye Yüzyılı’nın kapıları sonuna kadar açılacaktır. Bunun için gayretle çalışmaya devam ediyoruz. Mücadelemizi son sürat sürdüreceğiz. Bizim gücümüz yükseldikçe, Cumhurbaşkanı’mıza olan destek arttıkça birilerinin içeride ve dışarıda rahatsızlık duyduğu ortadadır.”

“DIŞA BAĞIMLILIĞI AZALTTIK”

Türkiye’nin dışa bağımlılığını azalttıklarını belirten Numan Kurtulmuş, şunları söyledi: “AK Parti’nin temel özelliği sadece sıradan bir parti olması değil, aynı zamanda bir parti olmanın ötesinde ve öncesinde bir davaya sahip olmasıdır. Hedefimiz her alanda güçlü, ekonomisiyle, toplumsal dokusuyla, dış politikasıyla, gençliğiyle, sanatıyla, kültürüyle, velhasıl toplumun her alanında güçlü olan bir Türkiye’dir. Türkiye Yüzyılı önümüzdeki dönemdeki ana istikametimizdir, hedefimizdir. Anlatacağız, karşımızdaki iki artı dört artı birli masa ve onların uluslararası alandaki izdüşümlerinin Türkiye için neler düşündüğünü anlatacağız. Bunların nasıl eş cumhurbaşkanlığı sistemi teklif ederek Türkiye’yi yönetilemez hale getirmek istediklerini anlatacağız. Nasıl hem oylarına muhtaç olup ‘hem HDP görülmesin’ diye elli tane oyun çevirdiklerini anlatacağız.” Konuşmanın ardından ilde en çok üye kaydı yapan ve en çok ev ziyaretleri gerçekleştiren partililere teşekkür belgesi verildi.

“TÜRKİYE YÜZYILI ORTAK BİR VİZYON”

Kurtulmuş ardından Kütahya’daki sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ilgili bilgi veren Kurtulmuş, şöyle konuştu: “Türkiye Yüzyılı, tesadüfen söylenmiş bir söz değildir. Bir seçim sloganı asla değildir. Türkiye Yüzyılı, bir siyasi partinin de vizyonu değildir. Türkiye Yüzyılı, 85 milyon milletimizin hatta yurt dışındaki millet varlığımızın ortak vizyonudur, hedefidir. Hedefi olmayan, amacı olmayan, ülküsü olmayan, rüyası olmayan, hülyası olmayan bir millet büyük hedeflere yürüyemez.” Kurtulmuş, Türkiye Yüzyılı’nın ortak bir vizyon olduğunu, AK Parti’yi aşan, AK Parti’nin de öncülük ettiği, geleceğe ait büyük bir vizyon olduğunu belirtti.

“HER ALANDA GÜÇLÜ BİR ÜLKE OLACAĞIZ”

Türkiye’yi yüksek teknolojilerden milli savunma sanayisine, üreten şehir ekonomilerine kadar her alanda güçlü bir ülke haline getireceklerini belirten Kurtulmuş, şöyle devam etti: “İkincisi sağlam toplumsal yapı. Toplumsal yapısı çok daha güçlü, farklılıklarını bir bütünleşme ve güçlülük alameti olarak gören bir Türkiye. Ailesiyle, aile değerleriyle, bireylerin güçlü bir şekilde yetişmesiyle, eğitimiyle, ayrıca demokratik standartları yüksek olan bir Türkiye’de toplumsal yapısının çok sağlam olduğu, içeride huzurun, içeride asayişin kamil manada sağlandığı, Türkiye’nin insanlarının mutlu ve huzurlu olduğu toplumsal yapısı, toplumsal dokusu güçlü bir Türkiye. Aç açık kimsenin kalmadığı, toplumsal sınıflar arasındaki farklılıkların aslında belki yok olmadığı ama rekabet alanı haline dönüştürüldüğü, toplumun farklı kesimlerinin de fırsat eşitliği imkânlarından da yararlandığı bir Türkiye’nin inşa edilmesi.” Kurtulmuş, doğusuyla, batısıyla, Türk’üyle, Kürt’üyle farklı, mezhep ve meşrepleriyle Türkiye’nin bir bütün olması, toplumsal bütünlüğünün temin edilmesi için gayretle çalışacaklarını ve Türkiye’yi çok daha güçlü noktalara taşıyacaklarını anlattı.

“SÖZÜ GÜÇLÜ, GÜCÜ ETKİLİ BİR TÜRKİYE”

Türkiye Yüzyılı vizyonunun üçüncü temel direğinin de uluslararası alanda sözü geçerli bir Türkiye haline gelmek olduğunu belirten Kurtulmuş: “Sözü güçlü, gücü etkili bir Türkiye’yi kurmak boynumuzun borcudur ama sözünüzün geçerli olabilmesi için ne kadar güçlü bir söz söylerseniz söyleyin, o sözün arkasında gücünüzün olması lazım. İşte onun için Türkiye’nin bu istikamette yürümesi gerekiyor” ifadelerini kullandı. Kurtulmuş, “Kendisinin belirlediği rolü oynayan bir Türkiye’yi Allah’ın izniyle inşa edeceğiz. Bu anlamda Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılını teşkil eden 2023 ve sonrasındaki bir asır Türkiye’nin yüzyılı olacaktır” diye konuştu. Programda Kurtulmuş, STK temsilcilerinin taleplerini ve önerilerini dinledi. AA

 

NUMAN KURTULMUŞ, STK TEMSİLCİLERİNİ DİNLEDİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!