Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“NİCE ALİ YILMAZ’LAR YETİŞECEK”

Simav TOKİ Ortaokulu’na şehit

Simav TOKİ Ortaokulu’na şehit Uzman Onbaşı Ali Yılmaz’ın adı verildi. Şehidin adının gençlere rehberlik ve önderlik edeceğini belirten Vali Ali Çelik, “Burada nice Ali Yılmaz’lar yetişecek inşallah. Bu topraklar üzerinde oyun oynamak isteyenler karşısında ölümü öldürenleri, ölümü göze alarak yola çıkanları, vatanın her karış toprağını kanlarıyla sulayanları karşısında bulacak” dedi.

2019 yılında, Iğdır’ın Araklı ilçesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Ali Yılmaz’ın adı memleketi Simav’daki TOKİ Ortaokulu’nda yaşayacak. Törene; Vali Ali Çelik, Simav Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, şehidin annesi Gülcan Yılmaz, babası Yener Yılmaz ile kız kardeşi Nur Yılmaz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

GENÇLERE REHBERLİK, ÖNDERLİK EDECEK

Şehit Uzman Onbaşı Ali Yılmaz’ın adının okulda yetişecek gençlere rehberlik, önderlik edeceğini belirten Vali Ali Çelik, “Onun isminin burada var olması, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilelebet var olacağının en büyük nişanesi. Burada Nice Ali Yılmaz’lar yetişecek inşallah. Bu topraklar üzerinde oyun oynamak isteyenler karşısında tıpkı Ali evladımız gibi ölümü öldürenleri, ölümü göze alarak yola çıkanları, vatanın her karış toprağını kanlarıyla sulayanları karşısında bulacak” dedi.

“EN GÜZEL ÖRNEĞİ ŞEHİTLERİMİZ”

Şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Vali Çelik, Devletin ve milletin her zaman şehit ailelerinin yanında olduğunu belirterek, “En zor acılardan biri evlat acısı. Bunun sabrını ve gücünü yaşayabilmek ve kaderin verdiği zorluklara karşı şükredebilmek büyük bir sabır işi. Şehit ailemizin metaneti ve sabrı, evlatlarının milletimize bıraktığı rehberlik ve önderlik adına da şükranlarımı arz ediyorum. Yaşamın son noktası ölüm. Onurlu olan, kendiniz adına dünyada verebileceklerinizdir ki en değerlisi de canınızdır. Yaşamın en büyük sırrı kendi onuru, kendine ait değerleriyle yaşayarak ayrılabilmek. Şehitlerimiz de bunun en güzel örneği. Rabbim cennetinde buluştursun bizi” diye konuştu.

“OĞLUM ALİ, YALNIZCA BİZİM DEĞİL TÜRKİYE’NİN EVLADI”

Vali Ali Çelik’e ve emeği geçenlere teşekkür eden şehit annesi Gülcan Yılmaz, “Oğlum Ali, yalnızca bizim değil Türkiye’nin evladı oldu. Şehit olduğu gün dualarının kabul, hayallerinin gerçekleştiği gün oldu. Bize de geride onurlu bir şehit ailesi makamını, acısını ve özlemini bıraktı. Rabbim biz şehit ailelerine sabırlar versin, bu zor ve onurlu imtihanı alnımızın akıyla vermeyi nasip etsin inşallah. Ay yıldızlı bayrağımız göklerden inmesin, ezanımız dinmesin, vatanımız için canını seve seve feda eden tüm şehitlerimizin mekânı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

KABRİ BAŞINDA DUA ETTİ

Vali Ali Çelik, şehit ailesiyle birlikte şehit Uzman Onbaşı Ali Yılmaz’ın kabrini ziyaret ederek kabri başında dua etti.  Aileye başsağlığı dileklerini yineleyen Vali Çelik, “Vatanımız ve aziz milletimiz uğruna can veren kahramanlarımız ebediyen gönlümüzde yaşayacak. Rabbim bizi onlara layık kılsın, mahcup etmesin” dedi.