Myanmar’da 46 sınır polisi Bangladeş’e sığındı

Myanmar'da 46 sınır polisi Bangladeş'e sığındı. Myanmar'da yaşanan çatışmalardan kaçan 46 sınır polisi, Bangladeş'e sığındı. İşte detaylar:

Myanmarda 46 sınır polisi Bangladeş'e sığındı
service

Myanmar’da 46 sınır polisi Bangladeş’e sığındı. Myanmar’da yaşanan çatışmalardan kaçan 46 sınır polisi, Bangladeş’e sığındı. İşte detaylar:

Kütahya Haber’in Dünyadan haberlerini almak için ‘buraya‘ tıklayabilirsiniz.

Myanmar’da 46 sınır polisi Bangladeş’e sığındı

Kaçışlar Artıyor

Son dönemde Myanmar’da askeri yönetim ile cunta karşıtı silahlı gruplar arasındaki çatışmaların şiddeti artarken, sınır polisleri de kaçışlarını sürdürüyor. Dhaka Tribune Gazetesi’ne göre, son olayda 46 sınır polisi Bangladeş’e sığındı. Bu olayla birlikte Bangladeş’e sığınan Myanmar sınır polisi sayısı 260’a yükseldi.

Çatışmaların Arkasındaki Gerçekler

Myanmar’da yaşanan çatışmalar, “Üç Kardeşler İttifakı” adı altında bir araya gelen silahlı gruplar tarafından başlatılmıştı. Bu gruplar, Çin sınırına yakın Shan eyaletinden Myanmar ordusuna karşı saldırılar düzenlemişti. Çatışmaların ilerlemesiyle birlikte sınır bölgelerinde bulunan sivil ve askeri unsurlar da güvenlik endişeleri nedeniyle kaçışlarını sürdürüyor.

Darbenin Ardından Sürüyor

Myanmar’da 2020’deki genel seçimlerin ardından yaşanan askeri darbenin ardından ülkede siyasi ve askeri gerilim devam ediyor. Darbenin ardından yüzlerce kişi hayatını kaybetti, binlerce kişi gözaltına alındı. Halen, Myanmar’da geniş katılımlı protestolar devam ediyor ve uluslararası toplumun darbe karşıtı baskıları artıyor. Myanmar halkı, demokrasiye olan bağlılığını sürdürürken, Bangladeş’e sığınanlar da ülkelerindeki çatışmalardan kaçarak güvenli bir liman arıyor.

Myanmar’da 46 sınır polisi Bangladeş’e sığındı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!