Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“MUTLU, UMUTLU BİR ÜLKE İNŞA ETMEK İSTİYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye ve demokrasinin yüz yıllık kurucu siyasi partisi olduğunu söyleyen CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz: “Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, çocuklarımız için mutlu, umutlu bir ülke inşa etmek istiyoruz” dedi.

CHP Kütahya İl Teşkilatı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Atatürk anıtına çelenk sundu. CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz çelenk sunma töreninin ardından bir basın açıklaması düzenledi. Kütahya Valiliği önünde düzenlenen programa çok sayıda vatandaş ve partililer katıldı.

“YÜKSEK ENFLASYON EMEĞİ DEĞERSİZLEŞTİRİYOR”

Uygulanan akıl dışı ekonomik politikalarla ülkemizin hızla bir ekonomik yıkıma sürüklendiğini aktaran Başkan Şahbaz: “Yüksek enflasyonla halkımızın birikimleri, emeği hızla değersizleştirilmekte, çocuklarımız, insanımız en temel beslenme hakkından bile mahrum kalmaktadır. Acımasızca uygulanan neoliberal politikalarla ülkemiz yağmalanmış, üretimden uzaklaşmıştır. Büyük halk kitleleri derin bir yoksulluk içinde yaşam savaşı verirken, halkımızın geleceği birkaç yandaş sermaye grubuna ve uluslararası sermayeye teslim edilmektedir” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEMİZİN VE DEMOKRASİMİZİN YÜZ YILLIK KURUCU SİYASİ PARTİSİYİZ”

Başkan Şahbaz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu ülkede doğan, emeğiyle ülkemize katkı veren, bu ülkenin eşit vatandaşlarının temsilcisi ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, köklerini Müdafai Hukuk Cemiyeti’nden alan, ülkemizin ve demokrasimizin yüz yıllık kurucu siyasi partisi olduğunu söyledi. Şahbaz: “Cumhuriyet Halk Partisi olarak, iş cinayetlerine kurban giden binlerce emekçimiz, Suriye’deki savaşa kurban verdiğimiz gençlerimiz, şehitlerimiz, kadına yönelik şiddetin, cinayetlerin kurbanı olmuş kadınlarımız, hurafe ve dogmalara teslim edilmek istenen çocuklarımız, eğitim ve sağlıklı bir gelecek isteyen gençlerimiz, tüm çocuklarımız için mutlu, umutlu bir ülke inşa etmek istiyoruz” diye konuştu.

“GÜZEL BİR GELECEK İNŞA EDECEĞİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Cumhuriyetin 2’nci yüzyılında ülkemizi demokrasi ile taçlandıracaklarının sözünü veren Başkan Şahbaz: “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ile tekrar egemenliği halka teslim edeceğiz. Tüm demokrasi güçleri ile el ele vererek halkımızla omuz omuza çocuklarımıza, gençlerimize özgür ve hak ettikleri güzel bir gelecek inşa edeceğiz. Ülkemizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi,  Gazi Meclisimizin kuruluşunun 102. Yılında bir kez daha saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, milletin kalacaktır. Yüz ikinci yıl dönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun” diyerek sözlerini tamamladı.