MODERN MEZBAHANE HİZMETE GİRDİ

featured
service

Modernizasyon çalışmaları tamamlanan Kütahya Belediyesi Mezbahanesi yapılan törenle açıldı. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Modern bir mezbahanede ne olması gerekiyorsa, bu mezbahanede yerine getirildi” dedi.  

Açılışa Kütahya Valisi Ali Çelik, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Murat Kırbaç, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ömer Köse, Murat Arık, AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal ve davetliler katıldı.

150 BÜYÜKBAŞ HAYVAN KAPASİTESİNE SAHİP

Modernizasyon işlemleri tamamlanan ve açılışı gerçekleştirilen Kütahya Belediyesi Mezbahanesi açılışında konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, modern bir mezbahanede olması gereken tüm şartların sağlandığını ifade etti. Başkan Işık; “Mezbahanemiz Kütahya Belediyesine ait olup, daha önce on yıllık süre ile işletmeye açılmış, sürenin bitiminde de tekrar yenilenmesi gündeme gelince, açık ihale yöntemi ile 15 yıllığına kira karşılığı yap işlet devret modeliyle 9 bin 500 TL aylık kira ile Akıncı Et Ürünleri’ne ihale kaldı. 16 Haziran 2021 tarihinde iş yeri teslim edildi. 14 Eylül 2021 tarihinde başlayan imalat süresinden önce tamamlanarak açılışa hazır hale getirildi. Ülkemizde modern mezbahanemizde ne olması gerekiyorsa onun yer aldığı bir mezbahaneye dönüştü burası. Tüm mevzuat kurallarına uygun, hijyen şartlarının sağlandığı günlük 150 büyükbaş hayvan kapasitesinde bir mezbahane haline geldi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun” dedi. 

“EKSİKLERDEN BİRİ TAMAMLANDI”

Kütahya’da eksikliği hissedilen temel hizmet alanlarından biri olan mezbahanın hayırlı olmasını dileyen Vali Ali Çelik, “Tarım ve hayvancılığın gelişmesindeki en önemli dinamiklerden bir tanesi de yetiştirilen ürünlerin pazara sürülme süreci. Bunun sağlıklı bir şekilde yönetilebilmesi, vatandaşın hem sağlık şartlarında hem de devletin koymuş olduğu kurallar çerçevesinde özellikle et ürünlerinin pazara ulaşmasının aracılarından biri mezbahalar. Modern bir mezbahada bulunması gereken tüm ekipmanın ve altyapının hazır hale getirilmesi çok kıymetli. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Yapılan konuşmaların ardından yapılan dua ve kurdele kesimi ile mezbahane açılışı yapıldı.

MODERN MEZBAHANE HİZMETE GİRDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!