MODERN KAYAK EVİNİN TEMELİ ATILDI

featured
service

Murat Dağı Termal Kayak Merkezi Modern Kayak Evinin temeli atıldı.

İlk temel betonunun atılmasına Gediz Belediye Başkan Yardımcısı Şule Bilgili, Kütahya İl Özel İdaresi İnşaat Kontrol Teknikeri Ahmet Altınel, Kocaman Mühendislik yüklenici firma yetkilisi Mehmet Rıza Şahin ve Belediye Fen İşleri Müdürü Rıza Acar katıldı.

1 YIL İÇİNDE TAMAMLANACAK

Modern Kayak Evi yapım işi kapsamında içerisinde Kayak evi, 2 adet kafeterya, kayak kiralama malzeme odaları, satış birimi, revir, erkek-bayan soyunma odaları, erkek-bayan mescit, misafir konaklama birimleri ile toplamda 2250 m2 alana sahip sosyal tesis 1 yıl içerisinde tamamlanarak, sezona yetişmesi planlanıyor.

“ÖNEMLİ BİR EKSİK GİDERİLMİŞ OLACAK”

Konu hakkında açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; “Zafer Kalkınma Ajansı’nın 2021 Yılı Proje Teklif Çağrısına, Kütahya Valiliği Proje Ekipleri ve Gediz Belediyesi’nin proje ortaklığı ile hazırlanan Murat Dağı Termal Kayak Merkezimizde hizmet kalitesini arttıracak olan Modern Kayak Evi’nin yapım işine başlandı. Kütahya’mızın,  hatta bölgemizin tek Kayak Merkezi olan Murat Dağı Termal Kayak Merkezi kayak evine kavuşmasıyla önemli bir eksiği giderilmiş olacak. Ülkemizde hem termali hem de kayağı bir arada bulunduran en önemli turizm merkezlerinden biri olan Murat Dağı Termal ve Kayak Merkezimize yapılan yatırımlar ile hem bölgemize hem de ilçemize katkısı çok daha fazla olacaktır. Kayak merkezimizdeki tesislerin niteliğinin ve kalitesinin her geçen gün arttığına işaret eden Başkan Akçadurak; “Burada, bu güzel doğa şartlarında, çam ormanlarının içeresinde cazibe merkezi olan kayak merkezimizde yerli ve yabancı turist sayısı her geçen gün artıyor. Diğer kayak merkezlerinde olmayan birçok avantaja sahip olan Murat Dağımız yapılan yatırımlarla bölgemizin parlayan yıldızı haline gelmiştir” açıklamasında bulundu.

MODERN KAYAK EVİNİN TEMELİ ATILDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!