MİMARLIK ÖĞRENCİLERİNİN ESERLERİ SERGİLENDİ

featured
service

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü öğrenci atölye çalışmaları 4. Uluslararası Kültür, Sanat ve Edebiyat Kongresi kapsamındaki çevrim içi sergide sanatseverlerle buluştu.

Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin eserleri 4. Uluslararası Kültür, Sanat ve Edebiyat Kongresi’nde yer aldı. İç Mimarlık Bölümü akademisyenleri Dr. Öğr. Üyesi Elif Özdoğlar, Dr. Öğr. Üyesi Çağrı Yalçın ve Arş. Gör. Turgut Kalay yürütücülüğünde gerçekleşen öğrenci atölye çalışmaları kapsamında 15 öğrencinin 13 çalışması 4. Uluslararası Kültür, Sanat ve Edebiyat Kongresi kapsamında sergilendi.

YAŞAM ALANLARI NEYE BENZEYECEK?

Sergide yer alan eserlere ilişkin Mimarlık Fakültesinden yapılan açıklamada: “2022 yılı Bahar Dönemi başında düzenlenen Mekan&Barınak (Space&Shelter) isimli bir atölye çalışmasında ortaya çıkan eserlerde, salgın sürecinde yaşam alanlarının tasarımları ön plana çıktı ve konut iç mekanları, ofis, oyun alanı gibi pek çok farklı işlevi de yüklenmeye başladı” ifadelerine yer verilerek eserlerin yakın gelecekte yaşam alanlarının neye benzeyeceği sorusuna yanıt aradığı kaydedildi.

2030 YILINDAKİ YAŞAM ALANLARINI ÜRETTİLER

Bu bağlamda öğrencilerin karakter-mekân ilişkisini doğru kurgulaması için, yaşam alanı kullanıcılarını sinema eseri, oyun tasarımı, edebi eser gibi bir başka sanat dalı ürününden karakterler seçmeleri istendi ve belirledikleri karakterler için 2030 yılındaki yaşam alanlarını üretmeleri beklendi.

MİMARLIK ÖĞRENCİLERİNİN ESERLERİ SERGİLENDİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!