Milli cimnastikçiler Avrupa şampiyonasına hazır

Trampolin Cimnastik Milli Takımı sporcuları, Portekiz'de düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası'na büyük bir hazırlık süreciyle girdi.

Milli cimnastikçiler Avrupa şampiyonasına hazır
service

Trampolin Cimnastik Milli Takımı sporcuları, 3-7 Nisan tarihlerinde Portekiz’de düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’na büyük bir hazırlık süreciyle girdi.

Karaçayır Mahallesi’nde bulunan Trampolin Cimnastik Salonu’nda 22 Mart’ta kampa giren 14 milli sporcu, Avrupa Şampiyonası için yoğun bir şekilde antrenman yaparak hazırlıklarını tamamladı.

Organizasyona iddialı bir şekilde hazırlanan milli cimnastikçiler, Portekiz’den madalyalarla dönmeyi hedefliyor.

“Şampiyonaya çok iyi hazırlandık”

Trampolin Cimnastik Milli Takım Antrenörü Caner Güzeltürk, Bolu kampının verimli geçtiğini söyledi.

Avrupa şampiyonasından güzel sonuçlarla dönmek istediklerini belirten Güzeltürk, “Şampiyonaya, milli takım olarak tarihimizde hiç olmadığı kadar iddialı gideceğiz. Genç kızlarımız ve erkeklerimiz ile büyük erkek ve kızlarımızla çok iyi şekilde hazırlandık. Avrupa şampiyonasında takımda madalya beklentimiz var. Senkronize trampolin cimnastikte de madalya beklentimiz var. Bireyselde de artık Avrupa’da çok iyi seviyeye geldik.” şeklinde konuştu.

Güzeltürk, Avrupa’da finale çıkarak madalyalar alabileceklerine inandıklarını dile getirerek, “Dersimizi iyi çalıştık. İnşallah her şey istediğimiz gibi geçer. Türkiye’ye Avrupa’dan şampiyonluklar getirmek istiyoruz.” dedi.

Milli sporcu gözünü madalyaya dikti

Bulgaristan’da 2022 yılında düzenlenen Dünya Yaş Grupları Şampiyonası’nda senkronize kategorisinde dünya ikinciliği elde eden Emir Öztürk, Avrupa Şampiyonası’na Bolu kampında çok iyi bir şekilde hazırlandıklarını belirtti.

Öztürk, “Özellikle takımımızda madalya beklentimiz var. Hem bireysel performansımızda hem de senkronize kategorisinde madalya beklentimiz var. Şu anda iyi durumdayız.” şeklinde konuşarak hazır olduklarını dile getirdi.

Milli cimnastikçiler Avrupa şampiyonasına hazır

Bireysel olarak finale çıkıp madalya kazanmayı hedeflediğini ifade eden Öztürk, aynı zamanda takım olarak da madalya almayı istediklerini vurguladı.

Daha önce dünya şampiyonasında senkron ve bireyselde madalyalar kazandıklarına değinen Öztürk “Avrupa Şampiyonasında yarı final yaptık. Şimdi daha iyi şekilde hazırlandık. Daha iyi sonuçlar almak için Portekiz’de yarışacağız.” dedi.

İngiltere’de 2023 yılında gerçekleştirilen Trampolin Cimnastik Dünya Gençler Şampiyonası’nda hem bireysel hem de senkronda ikinci olan Tuba Bade Şahin ise Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanmak istediğini dile getirdi.

Tüm takım arkadaşlarının Portekiz’den madalyayla dönmek için gayret gösterdiğini vurgulayan Şahin, “Herkes kendi illerinden çok iyi şekilde hazırlanarak geldi. En son burada 10 günlük bir kamp süreci oldu. Burada da çok çalıştık. Hem bireysel hem senkronda hem de takım olarak güzel bir başarı getireceğimize inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Şahin, sonraki hedeflerinden bahsederek, “Turnuvalarda derece almak ve olimpiyatlara katılmak istiyorum. Bu şampiyona için takım olarak iyi olduğumuzu düşünüyorum. Çok çalıştık ve birbirimize de uyum sağladık. Güzel başarı gelecek. Çok güzel hazırlandık, takım olarak Avrupa’ya diz çöktüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK – AA

Milli cimnastikçiler Avrupa şampiyonasına hazır

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!