Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MİLLETVEKİLİ ERBAŞ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A EŞLİK EDİYOR

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in davetine icabetle resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Özbekistan’a gitti. İki ülke arasındaki iş birliğinin daha da derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacağı görüşmelerin yapılacağı ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan’a MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş da eşlik ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev’in riyasetlerinde, ilgili bakanların katılımıyla Taşkent’te yapılacak Konsey Toplantısı’nda, stratejik ortaklık düzeyindeki Türkiye-Özbekistan ilişkileri tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek, iki ülke arasındaki iş birliğinin daha da derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak. Görüşmelerde, ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında fikir teatisinde de bulunulacak.

TÜRKİYE-ÖZBEKİSTAN İLİŞKİLERİNE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK

Konsey Toplantısı vesilesiyle Türkiye-Özbekistan ilişkilerinin ahdi zeminine önemli katkılar sağlayacak muhtelif anlaşma ve mutabakat metinlerinin imzalanması da gündemde yer alıyor. Bu önemli Özbekistan ziyaretinde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan’ın yanı sıra Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun eşlik ediyor.