MİLLETVEKİLİ ERBAŞ, ÇİNİGAZ’I ENERJİ BAKANLIĞINA SORDU

featured
service

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından cevaplanmasını istediği soru önergesi verdi. Milletvekili Erbaş, Kütahya’da faaliyet gösteren doğalgaz dağıtım firması ÇİNİGAZ hakkındaki iddiaların cevaplanmasını bekliyor.

USULSÜZ BORÇ TAHAKKUK MU EDİYOR?

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, TBMM’de Çinigaz hakkında usulsüz bir biçimde borç tahakkuk ettiği iddialarının da arasında bulunduğu ve cevaplanmasını istediği soru önergesini bakanlığa sundu.  Kütahya’da faaliyet gösteren doğalgaz dağıtım firması ÇİNİGAZ’ın ön ödemeli, yani kartlı sayaç kullanan abonelere usulsüz bir biçimde borç tahakkuk ettirdiğine dair iddiaların bulunduğunu kaydeden Milletvekili Erbaş: “Sayaç hataları için denetim yapılacak mıdır? Denetim sonucundan sayaçta oluşan farklı sonuçlar için, geriye dönük zararları kim karşılayacaktır? Bu yanlışın sorumlusu olan Çinigaz’a yaptırım uygulanacak mıdır? Denetimler tüm sayaçları kapsayacak mıdır” sorularını yöneltti.

ASLANAPA ve DOMANİÇ’E NEDEN DOĞALGAZ GİTMİYOR?

Milletvekili Erbaş, doğalgaz verilmeyen Aslanapa ve Domaniç ilçelerini de dile getirdi.  Çinigaz’ın belediyelerimizin doğalgaz talebine karşılık boru istemesinin yasal olup olmadığını soran Ahmet Erbaş:  “Doğalgaz talebine karşı daha önce Türkiye’deki herhangi bir belde veya ilçe belediyesinden boru istenen başka örnekler de var mıdır? Çinigaz’ın Kütahya’daki Organize Sanayi Bölgeleri ile sonuçlanmamış davaları var mıdır? Varsa dava konuları nelerdir” dedi.

MİLLETVEKİLİ ERBAŞ, ÇİNİGAZ’I ENERJİ BAKANLIĞINA SORDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!