Microsoft, yapay zeka merkezi açacak

Microsoft, yapay zeka alanında yeni bir adım atarak İngiltere'nin başkenti Londra'da bir merkez açmaya hazırlanıyor.

featured
service

Microsoft, yapay zeka alanında yeni bir adım atarak İngiltere’nin başkenti Londra’da bir merkez açmaya hazırlanıyor.

Şirket yetkilileri, uzun süren araştırmaların ardından bu kararı almanın önemli olduğunu vurguluyor. Yeni merkezin, Deepmind şirketinin kurucusu Mustafa Süleyman liderliğinde faaliyet göstereceği belirtiliyor.

Mustafa Süleyman, yapılan açıklamalarda, merkezin dünya standartlarında teknolojiler geliştireceğini ve özellikle yeni nesil dil modelleri üzerinde çalışacaklarını dile getirdi. Bu adım, geçtiğimiz aylarda OpenAI’ın da bölgede ofis açmasıyla birlikte Londra’nın yapay zeka odaklı geleceğine dair umutları artırdı.

TOPLAM YATIRIMIN 2.5 MİLYAR DOLARI AŞMASI BEKLENİYOR

Yapılan yatırımların İngiltere ekonomisine büyük katkı sağlayacağı öngörülüyor. Microsoft’un İngiltere’deki toplam yatırımının 2.5 milyar doları aşacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, yapay zeka merkezinin önemli bir istihdam kaynağı olacağı ve genç yeteneklere büyük fırsatlar sunacağı belirtiliyor.

İLGİNİN ARTMASI EKONOMİYE BÜYÜK FAYDA SAĞLAYACAĞI YÖNÜNDE

Microsoft’un bu hamlesiyle birlikte, İngiltere’deki yapay zeka çalışmalarına olan ilginin artması ve ülke ekonomisinin uzun vadede büyük fayda sağlaması bekleniyor. Ayrıca, diğer Amerikan teknoloji şirketlerinin de bölgedeki yatırımlarını artırmayı hedeflediği konuşuluyor. Ancak, yapılan tüm bu yatırımların son kullanıcılara ne şekilde yansıyacağı ise merak konusu.

Microsoft, yapay zeka merkezi açacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!