MHK’de yeni dönem başlıyor

TFF Başkanı Büyükekşi, Cumhuriyet'in 100. yılını kutlayarak düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHK'de yeni dönem başlıyor
service

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Cumhuriyet’in 100. yılını kutlayarak düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Büyükekşi, “TFF’nin kuruluşunun 100. yılının bizim için büyük önemi var. Şeffaf, adil yönetim anlayışımız var. Kronikleşmiş problemlerin üstesinden gelebilmek adına yoğun mesai içerisindeyiz. Lakin son zamanlarda, ortak problemlerimize olması gereken eleştirilerin üslubu artıp, odağı ve dozu değişince; ve de bu eleştirilerin odağı TFF olunca ilk günden bu yana söylediğimiz şeffaf bir anlayış adına, bundan sonra her 15 günde bir sizinle buluşacağız.” dedi.

Ayrıca, hakem atamaları konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulunan TFF Başkanı, “Stratejik bir plan konusunda, devrim niteliğinde bir adım atacağız. Avrupa’da başta Almanya’da olmak üzere uygulaması olan, kulüplerimizin de sürecin parçası olduğu, MHK’de yeni bir yapılanma süreci başlatıyoruz. Kulüplerimizle iş birliği içerisinde olarak, onların karar verme mekanizmasına dahil olmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Büyükekşi, son zamanlarda hakemlerin performansını hassasiyetle takip ettiklerini ve devre arasında hakem klasmanlarının belirlenirken tüm performansları dikkate alacaklarını vurguladı. Ayrıca, her türlü soruların yazılı olarak iki gün sonra cevaplanacağını belirtti.

TFF Başkanı, milli futbol takımının başarılı sonuçlara imza atarak EURO2024’e gitmeyi garantilediğini ve FIFA dünya sıralamasında 4 basamak yükselerek 38. sıraya çıktığını, teknik direktörleri Vincenzo Montella’nın oyuncularla yakın ilişkiler kurduğunu ve başarılarına katkı sağladığını da açıkladı. Ayrıca, Türkiye’nin EURO2032 ev sahipliği hakkını kazandığını ve tarihinde ilk kez böyle bir şampiyonaya ev sahipliği yapacak olmanın moral verici olduğunu ifade etti.

MHK’de yeni dönem başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!