“METRUK BİNALAR BİRÇOK SUÇA ORTAM SAĞLIYOR”

featured
service

Uyuşturucu kullanımı başta olmak üzere birçok suça ortam sağlayan metruk binaların yıkımının hızla sürdürüleceğini kaydeden Vali Ali Çelik, tespit edilen bin 422 metruk binanın 533’ünün yıkıldığını, 174’ünün onarıldığını, 735’inin ise 1 Mart 2022’ye kadar yıkılması gerektiğini söyledi.

Uyuşturucuyla mücadele kapsamında güvenlik açısından risk teşkil eden metruk yapıların yıkılması ya da kontrol altına alınması amacıyla il genelinde sürdürülen çalışmalar Vali Ali Çelik’in başkanlığında, Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen değerlendirme toplantısında istişare edildi. 

735 BİNA 1 MART’A KADAR YIKILACAK

İl genelinde bin 422 adet metruk bina tespit edildiğini belirten Vali Ali Çelik; metruk binalardan 533’ünün yıkıldığını, 174’ünün onarıldığını, 735 metruk yapının ise 1 Mart 2022’ye kadar yıkılması gerektiğini söyledi.

BİRÇOK SUÇA ORTAM SAĞLIYOR Uyuşturucu kullanımı başta olmak üzere birçok suça ortam sağlayan metruk binaların yıkımının hızla sürdürüleceğini kaydeden Vali Ali Çelik, ilçe ve köylerdeki çalışmalardan hızlı sonuç alınması için kaymakamlara yerinde tespit ve inceleme talimatı verdi. Vali Yardımcıları Dr. Halil İbrahim Ertekin, Aydın Börü, Hasan Erkal, ilgili belediye başkan yardımcıları ile yetkililerin katıldığı toplantı görüş ve önerilerin istişare edilmesinin ardından sona erdi.

“METRUK BİNALAR BİRÇOK SUÇA ORTAM SAĞLIYOR”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!