METAVERSE’DE İSLAMI ANLATIYOR

featured
service

Pazarlar ilçe müftüsü Erkan Karaca, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’a metaverse hakkında uygulamalı sunum yaptı. ‘İslam Türkiye’ adlı bir odası olduğunu söyleyen Karaca: “Gelenlere tasavvuf musikisi dinletiyorum. İslam hakkında bilgi soruyorlar. Hem İngilizcemi geliştiriyorum hem de gelişmeleri yakından takip ediyorum” dedi.

Kütahya Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Pazarlar ilçesi ziyareti sırasında metaverseye ilk giren müftülerden biri olan Erkan Karaca’dan uygulamalı bilgi aldı.

DEMİRTAŞ: “BİZLER DE BU MECRADA BULUNMALIYIZ”

Sunum sonrası bir açıklama yapan müftü Demirtaş şunları söyledi: “Kendi bütçesinden metaverseye girebilmek için bu teknolojik aleti satın almış. Buradaki programları kullanıyor. Burada özel sohbet odası var. Farklı ülkelerden insanlar odaya geliyor. Dini sohbetler yapıyor, İngilizcesini geliştiriyor. İslam Türkiye adlı odasında ateist gruplarla tartışıyor. Bu aletle birlikte başka bir gerçekliğe geçiyorsunuz. Yakında bu alem de çok popüler olur. Din hizmeti sunan kişiler olarak, bizler de bu mecrada bulunmalıyız” dedi.

İLAHİYATÇI VE MÜFTÜLERE SUNUM YAPACAK

İlçe Müftüsü Erkan Karaca ise şunları söyledi: “Teknolojiye karşı özel merakım var. Bu aleti kendi imkânlarımla aldım. 7-8 bin TL gibi bir bedeli var. Âdeta bir bilgisayar. Güçlü bir internet varsa bu aleme girip bir avatarla dolaşıyorsunuz. Size sanal bir gerçeklik sunuyor. İnşallah İl Müftülüğümüzde ilahiyatçı hocalarımıza, meslektaşlarıma bir sunum yapacağım. Şu günlerde ben de ortama alışıyorum. ‘İslam Türkiye’ isimli bir odam var. Gelenlere tasavvuf musikisi dinletiyorum. İslam hakkında bilgi soruyorlar. Hem İngilizcemi geliştiriyorum hem de gelişmeleri yakından takip ediyorum” diye konuştu.

METAVERSE’DE İSLAMI ANLATIYOR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!