Mescid-i Aksa’da 150 bin kişi teravih namazı kıldı

Mescid-i Aksa'da 150 bin kişi teravih namazı kıldı Kudüs'ün tarihi ve dini önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Mescid-i Aksa'da 150 bin kişi teravih namazı kıldı
service

Mescid-i Aksa’da 150 bin kişi teravih namazı kıldı. Ramazan ayının manevi atmosferi ve coşkusu, Mescid-i Aksa’da 150 bin kişinin bir araya gelmesiyle daha da arttı. 29 Mart 2024 tarihinde yatsı ve teravih namazı için bir araya gelen bu kalabalık, Kudüs’ün tarihi ve dini önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Kütahya Haber’in en güncel haberlerini almak için ‘buraya‘ tıklayabilirsiniz.

Yoğun Katılım ve Manevi Atmosfer

Mescid-i Aksa’nın geniş avlusu ve kubbeleri, teravih namazı kılan Müslümanlarla dolup taştı. Eski Şehir’in dar sokakları da namaz kılmak için Mescid-i Aksa’ya akın edenlerle doldu. Bu coşkulu atmosfer, Ramazan ayının manevi derinliğini ve birlik duygusunu yansıtıyordu.

Mescid-i Aksa’da 150 bin kişi teravih namazı kıldı

Daha önce İsrail polisi tarafından uygulanan kısıtlamaların hafiflemesi, Mescid-i Aksa’ya katılımın artmasına katkıda bulundu. Ramazan ayının ilk haftalarında 5 bin civarında olan cemaat sayısı, kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte 150 bine kadar yükseldi.

Mescid-i Aksa’nın Önemi

Mescid-i Aksa, sadece bir mabet olmanın ötesinde, İslam’ın en kutsal üç mabedinden biri ve Filistinlilerin direnişinin simgesi olarak kabul edilir. Bu nedenle, bu kadar kalabalık bir katılım, Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya olan bağlılığını ve kutsal topraklarına sahip çıkma arzusunu da gösteriyor.

Kaynak:AA

Mescid-i Aksa’da 150 bin kişi teravih namazı kıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!