Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MERKEZ PAZAR YERİNDE YIKIM BAŞLADI

Kütahya Belediye Başkanı Prof.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın Kapalı Pazar Yerleri Projesi kapsamında yer alan Merkez Pazar Yeri yıkımına başlandı.

Yaklaşık 50 yıl mazisi olan il merkezindeki cumartesi ve çarşamba pazar yerinde yıkım süreci başladı. Yıkım çalışmasını yerinde inceleyen Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık projeye ilişkin bilgiler verdi.

“HIZLI BİR ŞEKİLDE BU ENKAZIN KALDIRILMASI TAMAMLANACAK”

Proje üzerinde uzun süredir çalıştıklarını dile getiren Başkan Işık: “Allah nasip ederse burayı temizledikten sonra kısa sürede ihalesini yapıp yapım süresi başlayacak. Bugüne kadar burada milletimize hizmet eden pazarcı esnafımız başta olmak üzere çevresindeki esnafımız ve şehrimize sahip çıkan tüm hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Nasip olursa burayı tamamladıktan sonra kısa süre içerisinde özellikle bu çevrede bulunan tarihi mekânların da açığa çıkacağı ve şehrimize değer katacağı bir projeyle değerlendireceğiz. Yüklenici firmamıza da kazasız belasız bu işini tamamlaması için dua ediyoruz. Çevre esnafımızı ve vatandaşımızı fazla rahatsız etmeden hızlı bir şekilde bu enkazın kaldırılması tamamlanacaktır” ifadelerine yer verdi.

“KİMSEYİ İŞİNDEN ETMEK GİBİ BİR DÜŞÜNCEMİZ OLMADI, OLAMAZ”

Pazar yeri çatısının depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkılmasının zorunlu olduğunu belirten Başkan Işık: “Farklı değerlendirmelere yol açmamak üzere işin bilimsel, gerçek, hukuki ve vatandaşımız tarafından kabul gören yanı ile değerlendirme yapıyorum. Bu bina ve üzerindeki çatı Cumhuriyet Başsavcılığının belediyemize ulaştırdığı resmi yazı da dâhil olmak üzere Allah korusun buranın altında herhangi bir kişiye zarar vermesin diye sökülüyor ve yerine yapılacak bina da şehrimize değer katacak. Kimseyi işinden etmek, burayı ayrı değerlendirmek gibi bir düşüncemiz hiç olmadı olamaz. Vatandaşımızın isteği neyse onu yapıyoruz, hayırlı uğurlu olsun” diyerek sözlerini tamamladı. Yeni ve modern kullanım şekliyle vatandaşlara daha iyi hizmet vermesi amaçlanan Merkez Kapalı Pazar Yeri çalışması en kısa zamanda tamamlanarak yeniden kullanıma açılacaktır.