Memur emeklilerinin fark ödemeleri tarihi belli oldu

Emekli Sandığı'ndan aylık alan memur emeklileri için beklenen zam farkı tarihi belli oldu. İşte detaylar...

Memur emeklilerinin fark ödemeleri tarihi belli oldu
service

Emekli Sandığı’ndan aylık alan memur emeklileri için beklenen zam farkı tarihi belli oldu. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), ocak ayı zam farkı ile harp ve vazife malullerinin ek ödemelerinin 26 Ocak’ta ödenmeye başlanacağını duyurdu.

Aylık Fark Ödemesi Detayları

5510 sayılı Kanunun 4/1-(c) (Emekli Sandığı) bendi kapsamında emekli, malul, vazife malullü, dul veya yetim aylığı alanların 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren aylıklarında oluşan aylık farkı, aylık alınan banka ve PTT şubelerine gönderilerek 26 Ocak 2024 Cuma günü ödenmeye başlanacak. Bu kapsamda;

  • Aylıklarını her ay alanlara, Ocak ayı için 1 aylık tutarında,
  • Aylıklarını üçer aylıklar halinde alanlardan Kasım-Aralık-Ocak döneminde aylık alanlara 1 aylık, Aralık-Ocak-Şubat döneminde aylık alanlara 2 aylık, Ocak-Şubat-Mart döneminde aylık alanlara 3 aylık tutarında aylık farkı ödenecek.

Bu kapsamda 2.481.769 kişiye ödenecek fark tutarı 19,3 Milyar TL olarak belirlendi.

2023 Yılı Ek Ödemesi Detayları

5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanunu’na göre, harp veya vazife malullüğü aylığı bağlananlar ve aylık bağlanan hak sahiplerine maluliyet derece ve göstergelerine göre ek ödeme ödenmektedir.

2023 yılı ek ödemeleri ise maluliyet derece ve göstergelere göre değişmekle birlikte, 30.434,84 TL ile 16.739,16 TL arasında değişen tutarlarda olacak. Bu ödemeler 26 Ocak 2024 Cuma günü hak sahiplerinin banka hesaplarına veya PTT merkezlerine gönderilerek yapılacak.

Toplam ödeme tutarı ise 992,9 Milyon TL olarak belirlendi.

Memur emeklilerinin fark ödemeleri tarihi belli oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!