Mazerete bağlı yer değiştirme yapamayan öğretmenlere yeni bir hak tanındı

Ön başvurusu bulunan ancak atama işlemi gerçekleşmeyen öğretmenler, ek yer değiştirme başvurularını 27 Ocak'a kadar gerçekleştirebilecekler.

Mazerete bağlı yer değiştirme yapamayan öğretmenlere yeni bir hak tanındı
service

Ön başvurusu bulunan ancak atama işlemi gerçekleşmeyen öğretmenler, ek yer değiştirme başvurularını 27 Ocak’a kadar gerçekleştirebilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan duyuru doğrultusunda, aile birliği, sağlık, can güvenliği mazereti, engellilik durumu ve diğer nedenlere bağlı yer değişikliği işlemi gerçekleşmeyen kadrolu öğretmenler, 27 Ocak tarihine kadar bir kez daha başvuruda bulunma hakkına sahip olacaklar.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 18 Ocak’ta gerçekleştirilen “Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme” işlemlerinin ardından yer değiştirme işlemi gerçekleşmeyen öğretmenler için aile birliğinin sağlanması amacıyla yeni bir hak tanındı.

Buna göre, ön başvurusu bulunan ancak atama işlemi gerçekleşmeyen öğretmenler, ek yer değiştirme başvurularını 27 Ocak’a kadar yapabilecek.

Öğretmenler, görev yaptığı ilde veya duyuru ekinde yer alan 23 il arasından birindeki tercihleri dikkate alınarak değerlendirilecektir.

“Öğretmenlerimizin aile birliklerinin sağlanması için her türlü imkanı seferber etmekteyiz”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuya ilişkin açıklamasında, göreve geldiği günden beri her fırsatta öğretmenlerle bir araya geldiğini, onların taleplerini alarak politikalarını buna göre şekillendirdiklerini belirtti.

Atama ve yer değiştirme takvimini hiç olmadığı kadar çok çalıştırdıklarını aktaran Tekin, şunları kaydetti:

Gelen talepleri yeniden değerlendirerek norm fazlası oluşturmayacak şekilde yeni bir değerlendirme daha yapmaya karar verdik. İnsanlık tarihine her daim yön vermiş büyük medeniyet birikimimizin temel yapı taşlarından biri olan aile, toplumumuzun çekirdeği, milletimizi var ederek kenetleyen en kıymetli ögedir. Toplumların ve nesillerin inşasında böylesine yapısal ve eğitsel işlevi bulunan aile kurumunu, karar süreçlerimizde her zaman merkeze alıyoruz.

Bakanlık olarak büyük bir aile ikliminde Türkiye Yüzyılı idealimizi gerçekleştirebilmek için hep beraber çalışacağız. Bu kapsamda öğretmenlerimizin aile birliklerinin sağlanması için her türlü imkanı seferber etmekteyiz. En büyük gücümüz olan öğretmenlerimizin aile bütünlüğü yönündeki talepleri başta olmak üzere beklentilerini maksimum seviyede karşılamaya devam edeceğiz.

AA

Mazerete bağlı yer değiştirme yapamayan öğretmenlere yeni bir hak tanındı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!