TATLIOĞLU: “KÜTAHYA’DA SİYASİ VİZYON YETERSİZ”

TATLIOĞLU: “KÜTAHYA’DA SİYASİ VİZYON YETERSİZ”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 18.06.2022
17
A+
A-

İyi Parti Meclis Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu bir dizi ziyaret için Kütahya’ya geldi. Kütahya’nın çevre illerle aynı avantajlara sahip olmasına rağmen kan kaybettiğini söyleyen Tatlıoğlu, bunu sebebini siyasi vizyon yetersizliği olarak açıkladı.

Seçim öncesi sahaya inen İyi Parti Meclis Grup Başkanı, Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu Kütahya’daydı. Bir dizi ziyaret gerçekleştirerek Kütahyalı vatandaşın nabzını tutan Tatlıoğlu, ardından gazeteciler ile bir araya geldi. Kütahya Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleşen basın toplantısına Başkan Tatlıoğlu’nun yanı sıra İyi Parti Kütahya İl Teşkilatı da katıldı.

“BİR ÜLKEDE FAKİRLİK YARATACAKSANIZ ÖZGÜRLÜĞÜNÜ ALACAKSINIZ”         

Gazetecilerin medyadaki kısıtlamalara ilişkin sorularını cevaplayan İsmail Tatlıoğlu: “Bir ülkede fakirlik yaratacaksanız özgürlüğünü alacaksınız. Denetimi alacaksınız. O nedenle Türkiye’de yolsuzluk var. Yolsuzlukla yoksulluk yapışıktır. Neden yoksulluk var? Çünkü yolsuzluk var. Kim sorguluyor yolsuzluğu? Kimse. Neden? Medya yok. Üzerinden geçtiğimiz Osmangazi Köprüsünün her geçişi için yaklaşık 700 lira para ödeniyor. 2035 yılına kadar 14 milyar dolar ödenecek. Bunun muadili biraz küçüğü Fatih Sultan Mehmet Köprüsünün maliyeti 1 milyar 100 milyon dolar. Nerede bunun farkı? Nereden gidiyor bu para? Onun için emekli, torunundan kaçıyor çikolata ister diye. Onun için bir baba pazar günü erkenden dışarı gidiyor, çocuklar baba ‘bizi bir yere götür der’ diye” ifadelerini kullandı.

“POLİTİKAYA LOKOMOTİFLİK YAPAN VİZYONER YOK”

Tatlıoğlu Kütahya’nın sorunlarına da eğildi. Politikada Kütahya’ya lokomotiflik yapan vizyonerlerin olmadğını aktaran Tatlıoğlu: “Kütahya, birçok şehir arasında bir merkez. Kütahya kadim bir şehir. Kütahya kaynakları bol olan bir şehir. İnsan sermayesi bol olan bir şehir. Çevre illere göre dezavantajı olmamasına rağmen kan kaybetmesinin sebebi Kütahya’nın gelişimini birinci hedef olarak önüne koymayan ve buna yönelik bir strateji üzerine çalışmayan siyasilerdir. Kütahya’da siyasi vizyon eksikliği var” diyerek sözlerini tamamladı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.