MİDEDEN YEMEK BORUSU YAPILDI

MİDEDEN YEMEK BORUSU YAPILDI
REKLAM ALANI
Yayınlama: 03.12.2021
0
A+
A-

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) hekimleri tarafından 61 yaşındaki bir hastanın yemek borusu, kitle nedeniyle gerekli tanı ve ön tedavi işlemleri sonrası çıkartılarak, yerine midesinden yapılan yeni yemek borusu takıldı.

Cerrahi ekipte görev alan hekimler şu açıklamayı yaptı: “61 yaşındaki erkek hastamıza yemek borusundaki tıkayıcı kitle nedeniyle gerekli tanı ve ön tedavi işlemleri sonrası kalıcı tedavisi olan yemek borusunun çıkartılarak, yerine kendi midesinden yeni yemek borusu yapılması işlemi KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde başarılı şekilde tamamlanmıştır. Cerrahi alanda, ‘total ösefajektomi ve gastrik pull-up’olarak bilinen işlem kentimizde ilk defa hibrit yöntemle gerçekleştirilmiştir. Bu yöntemle laparoskopik ve endoskopik teknolojiler açık cerrahi işlemler ile birlikte kullanılarak karın açılmadan ameliyatın önemli bir kısmının tamamlanması mümkün olmuştur. Cerrahi işlemler KSBÜ Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı (AD), Genel Cerrahi (AD) ve Göğüs Cerrahisi AD öğretim üyelerinin de görev aldığı bir ekip tarafından gerçekleştirilmiştir.”

AMELİYATTA GÖREV ALAN ÖĞRETİM ÜYELERİ:

Prof. Dr. Canan Balcı (Anestezi ve Reanimasyon AD), Prof. Dr. Faik Yaylak, Doç. Dr. Sezgin Zeren, Dr. Öğr. Üyesi Ali Cihat Yıldırım (Genel Cerrahi AD), Dr. Öğr. Üyesi Suat Patlakoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Zeki Tahsin Yapakçı (Göğüs Cerrahisi AD). KSBÜ BASIN

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram