KÜTSO’DAN BİN KİŞİYE CİMCİK AŞI

KÜTSO’DAN BİN KİŞİYE CİMCİK AŞI
REKLAM ALANI
Yayınlama: 26.05.2022
0
A+
A-

Türk Mutfağı Haftası kapsamında Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bin kişiye cimcik aşı dağıtıldı. KÜTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Öncel, “Oda olarak hafta kapsamında bin kişiye Kütahya’mızın yöresel yemeği cimcik aşı ikram ettik” dedi.

Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri Kütahya’da devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Zafer Meydanı’nda vatandaşlara Kütahya’nın yöresel yemeği cimcik aşı ikram etti. Kütahya Valisi Ali Çelik’in de katıldığı etkinlikte bin kişiye cimcik aşı dağıtıldı. Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Öncel, “Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan önderliğinde Türkiye’de Türk Mutfağı Haftası ilan edildi. Hafta kapsamında Kütahya Valiliğimiz, Kütahya Belediyemiz ve ilgili tüm kurumlarımız üzerine düşenleri yapıyor. Bizde Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası olarak Kütahya’mızın yöresel yemeği olan cimcik aşını halkımıza dağıtıyoruz” dedi.

“TÜM KURUMLAR ÜZERİNE DÜŞENİ YAPIYOR”

“İnşallah önümüzdeki yıllarda Türk Mutfağı Haftası’nı daha etkin olarak kutlarız” diyen Öncel, “Bu yıl ilk olması nedeniyle aceleye geldi ancak Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi ve odamız önderliğinde hafta kapsamında etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz. Etkinliklerimiz ilk olarak lokantalarımızın yöresel yemekleri menülerine eklemesiyle başladı. Ardından Belediyemiz hizmet binası önünde yöresel yemek dağıtırken, Yoncalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz arasında yöresel yemek yarışması gerçekleştirildi. Son olarak Dumlupınar Üniversitesi’nde Türk Mutfağı konulu panel gerçekleştirilecek. Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası olarak şehrimizin yöresel cimcik aşını halkımızla buluşturuyoruz. Sayın Valimiz Ali Çelik’in de katılımıyla cimcik aşını dağıttık. Etkinliğimizde binin kişinin üzerinde cimcik aşı dağıtmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram