KÜTAHYALI ESNAF, UNU 212,95 TL’DEN ALACAK

KÜTAHYALI ESNAF, UNU 212,95 TL’DEN ALACAK
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.12.2021
0
A+
A-

Kütahya Lokantacılar Odası Bayram Akkaya, Akay Un Fabrikası ile yapılan anlaşmanın ardından pidelik ve ekmeklik unun 212,95 liradan satışa sunulacağını açıkladı. İndirimden faydalanmak isteyen esnaflar 23 Aralık’a kadar başvuruda bulunabilecek.

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından hayata geçirilen Un Regülasyon çalışması kapsamında TMO NACE kodu pideci olarak geçen Kütahyalı esnaf unu indirimli fiyattan satın alabilecek. Çuvalı ortalama 450 TL civarında olan un, nakliye ve KDV dâhil 212,95 TL’den esnafa ulaştırılacak.  Kütahya Ekspres’e konuşan Kütahya Lokantacılar Odası Başkanı Bayram Akkaya, aracı firmanın Akay Un Fabrikası olduğunu belirterek desteklerin aylık olarak değişeceğini kaydetti.

PASTACI VE GÖZLEMECİLER FAYDALANAMAYACAK

İndirimden Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) ile Esnaf Odalarına bağlı pideci ve fırıncıların faydalanabileceğini belirten Bayram Akkaya, pastacı ve gözlemecilerin şimdilik indirim kapsamında olmadığını, ancak önümüzdeki haftalarda dâhil edileceklerini açıkladı. Akkaya: “Devletimizin vermiş olduğu destekle beraber pidecilerimiz ortalama fiyatı şu anda 450 TL olan unu 212,95 TL’ye alacak. Esnafımız siparişlerini vermeye başladı. TMO bir numaralı muhatabımız ve Akay Un Fabrikası da aracı firma oldu” ifadelerine yer verdi. Desteklerin aylık verildiğini aktaran Akkaya, önümüzdeki ay fiyatların değişebileceğini de sözlerine ekledi.

“TEDARİKTE SIKINTI YOK, DÜZENSİZLİK VAR”

Başkan Akkaya ülke genelinde gündem olan un tedariki sıkıntısına ilişkin da açıklamalarda bulundu. Söylenenlerin aksine un, şeker ve yağa kolayca ulaşabildiklerini ifade eden Bayram Akkaya: “Ama bir düzensizlik var; onu kabul ediyoruz. Ama şu kesin; gıdada kesinlikle sıkıntı yok” dedi. Tedarikin aksine zamlar konusunda sıkıntı yaşadıklarının altını çizerek: “Bizler dahi şu anda zarar mı ediyoruz kar mı ediyoruz kestiremiyoruz. Günlük zam geliyor. Umarım bu fiyatlar bir an önce geriye çekilir. Bu sistem düzene oturacak ama ne zaman bilmiyorum. Zamlara yetişemiyoruz yani. Vatandaşları fiyatlar konusunda üzmemiz mümkün değil. Esnaf olarak biz eziliyoruz vatandaşı üzmemeye çalışıyoruz” diyerek bu zor sürecin aşılacağını aktardı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram