KÜTAHYA’DA EKMEK VE SİMİTE ZAM

KÜTAHYA’DA EKMEK VE SİMİTE ZAM
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.07.2022
0
A+
A-

Kütahya’da ekmek ve simit fiyatları güncellendi. 3,5 liradan satılan simit 4 liraya, 3 liradan satılan ekmek de yine 4 liraya satışa sunulacak.

Gıda ürünlerinde her geçen gün yeni bir zam gelirken, ekmek ve simit de nasibini aldı. Simit ve ekmeğin yanı sıra pek çok unlu mamul de yeni fiyat tarifesi ile satışa sunuldu.

EMEK DE SİMİT DE 4 LİRA OLDU

2022 yılında şubat ve mayıs aylarının ardından simit fiyatlarında 3. kez yeniden güncellemeye gidildi. Yeni tarifeye göre Kütahya Fırıncılar Odasına bağlı fırınlarda 100 gramı 3,5 TL’ye satılan simitin yeni fiyatı 4 TL oldu. 3 liradan satılan 210 gram ekmek ise 4 liraya yükseldi. Bunun yanı sıra 10 gram sade poğaça 4,5 TL, içli poğaçalar 5-6 TL,  400 gram sade pide 8 TL, susamlı pide 10 TL, 250 gram papatya ekmek 6 TL, 400 gramı 10 TL, börek çeşitlerinin 1 kg’ı ise 80 ile 100 TL arasında raflarda yerini alacak.

“ÜLKE GENELİNDE BİR DEĞİŞİM VAR”

Artışın ardından açıklama yapan fırıncı esnafı, zamların talep üzerine değil artan maliyetlerin hesaplanması nedeniyle gündeme geldiğini kaydetti. Kütahya fırıncı esnaflarından Hikmet Ekmekçioğlu: “TMO tarafından unun belirlenen bir fiyatı var. Artan girdi maliyetleri var, asgari ücretin yükselişi var; tüm girdiler hesaplandığında tüm ülke genelinde bir değişim var. Yaklaşık bir aydır iller kendi hesaplarını yaparak gönderiyor, ticaret odaları ve meslek birlikleri karar veriyor. Ekmek ve simitteki fiyat rakamları esnafların bir araya gelerek belirlediği bir fiyat, yetkili merciler kabul ediyor veya reddediyor. Ekmekteki yeni fiyat tüm Kütahya genelindeki fırınlarda geçerli olacak”  şeklinde konuştu. CANSU AYDEMİR

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram