“ELİMDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERDİM”

“ELİMDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERDİM”
Yayınlama: 23.11.2021
8
A+
A-

Belediye Kütahyaspor Sportif Direktörlük görevinden ayrıldığını açıklayan Tolga Tağ; “Belediye Kütahyaspor’da göreve geldiğim ilk günden bugüne memleketimin takımının başarılı olması için elimden gelen çabayı gösterdim. Çalmadım çırpmadım. Kulübümüzün saygınlığına, itibarına ve hiçbir kuruşuna halel getirmedim” dedi.

Belediye Kütahyaspor Kulübü Yönetim Kurulu, takımın sportif direktörlüğünü yürüten Tolga Tağ ile karşılıklı olarak yolların ayrıldığını açıkladı. Tolga Tağ ise yaptığı açıklamada istifa ettiğini belirtti.

“ÇALMADIM ÇIRPMADIM”

İstifa kararı almasında pek çok nedenin etkili olduğunu açıklayan tolga Tağ; “Bunları pek irdelemek gerekmiyor. Ancak bazı gerçeklerin de bilinmesini isterim. Belediye Kütahyaspor’da göreve geldiğim ilk günden bugüne memleketimin takımının başarılı olması için elimden gelen çabayı gösterdim. 2,5 senedir hizmet ettiğim Belediye Kütahyaspor’da kendi çıkarım için hiçbir oluşumda bulunmadım. Kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda hareket ettim. Çalmadım çırpmadım. Aynı şekilde kulübümüzün saygınlığına, itibarına ve hiçbir kuruşuna halel getirmedim” ifadelerine yer verdi.

“KAMUOYUNUN TAKDİRİNE BIRAKIYORUM”

Toplamda oynanan 67 resmi lig müsabakasının 57’sini kaybetmediklerini belirten Tolga Tağ: “Maç başına puan ortalaması 2.014 olan bir takım nasıl olur da başarısız olarak nitelendirilir. Kısıtlı bütçe ile ilk senemizde olağanüstü bir mücadele sonucu Bal’dan profesyonel lige çıktık. İkinci senemizde yine kısıtlı bir bütçe ile ‘Bu takım ligde kalırsa büyük başarıdır’ denilen takımla 90+6 da 2. ligin kapısından döndük. Bu sezon itibariyle her müsabaka öncesi en az 6-7 oyuncudan yoksun maçlara çıkmamıza rağmen, lig bitse en kötü şartlarda Play Off oynayacak, iki hafta üst üste mağlubiyet yaşamamış bir takımı ‘başarısız’ olarak addeden ya da gösteren zihniyetin iyi niyetli olup olmadığını futbol kamuoyunun takdirine bırakıyorum” diyerek eleştirilere tepki gösterdi.

“GERÇEK TARAFTAR BAŞIMIN TACIDIR”

Özellikle ifade etmek isterim ki benim hiçbir taraftar grubu ile sorunum, onlara karşı ön yargım ve mücadelem yoktur. Gerçek taraftar başımın tacıdır. Benim mücadelem ‘Taraftarlık’ kisvesi adı altında kendilerine rant sağlayanlara yöneliktir. Takımın puan kaybettiği, sendelediği zamanlarda ortaya çıkmayı adet haline getiren tamamen kaos ortamından beslenen bu güruh bu kulübe en çok zarar verenlerdir. İkbal ve rant peşinde olan bu şahıslar geçmişte olduğu gibi bugün de görev başındadır. Belediye Kütahyaspor’u karşılıksız seven tüm taraftarlarımızı; bu dâhili düşmanlara karşı uyanık olmaya ve sayısı 15’i geçmeyecek bu zihniyetlere meydan vermemeye çağırıyorum” açıklamasında bulundu.

“BELEDİYE KÜTAHYASPOR’A BAŞARILAR DİLERİM”

Tolga Tağ, Kütahya’nın iyiliği, takımın geleceği ve selameti için görevin affımı Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a ilettiğini söyledi. Tağ son olarak: “Her daim bana destek olan biricik eşim, minik yavrularım,  canım aileme ve yüreği bizimle olan herkese teşekkür ederim. Benden yana hakkım “paçalarından fitne akan tayfa” dışında herkese helal olsun. Sizlerde de hakkım varsa helal edersiniz ya da etmezsiniz sizin takdirinizdir. Bundan sonraki süreçte Belediye Kütahyaspor’a başarılar dilerim” diyerek sözlerini tamamladı.

YENİ SPORTİF DİREKTÖR ABDİ AKTAŞ

Öte yandan bir açıklama daha yapan Belediye Kütahyaspor Kulüp Yönetimi, Tolga Tağ ile yolların ayrılmasının ardından Abdi Aktaş ile anlaşmaya varıldığını dile getirdi. Açıklamada: “Takımımızın sportif direktörlüğü görevine Abdi Aktaş getirilmiştir, kendisine yeni görevinde başarılar dileriz” denildi. CANSU AYDEMİR

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.