“BU ŞEHRİN DESTEĞE İHTİYACI VAR”

“BU ŞEHRİN DESTEĞE İHTİYACI VAR”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.06.2022
0
A+
A-

MHP’nin ‘Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Kütahya Toplantısı’ düzenlendi. Toplantıda bir konuşma yapan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya’nın daha fazla desteğe ihtiyacı olduğunu vurgulayarak: “Devletimiz Antalya’da nasıl dağa, taşa muz serası için destek verdiyse buraya da vermelidir, bu bizim talebimizdir” dedi.

‘Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma’ programları çerçevesinde Kütahya’da partililer ve STK’larla bir araya gelen Erkan Haberal ve beraberindeki heyet, yaptıkları konuşmalarda Cumhur İttifakı’nın ve 2023 seçimlerinin önemini anlattılar. Bengisu sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıya; MHP Ankara Milletvekili TBMM İdare Amirliği ve Güvenlik Koordinasyon Kurulu Başkanı Erkan Haberal, MHP Gaziantep Milletvekili MHP MYK Üyesi Sermet Atay, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MHP MYK Üyesi Ali Uçak, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ertuğrul Cevahir, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, AK Parti Merkez İlçe Başkanı İsmail Çağlar Bayırcı, MHP Merkez İlçe Başkanı Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, MHP KAÇEP’ten Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hülya Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz MHP İl ve merkez ilçe yöneticileri, Ülkü Ocakları Kütahya teşkilat mensupları ve vatandaşlar katıldı.  

IŞIK: “OLAĞANÜSTÜ GAYRETLE ÇALIŞIYORUZ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık: “İçinde bulunduğumuz süreçte Kütahya Belediyesi olarak geride bıraktığımız iki yıla yakın ve pandemi süreci de dikkate alındığında birçok iş yaptık. Pandeminin sona ermesi ile birlikte mahallelerimizde gerek yer altı gerekse yer üstünde yaptığımız birçok hizmetimiz görünmeye başladı. Milletimize hizmet etmeye ve seçim öncesi ne söz verdiysek dönemimiz içerisinde tamamını yerine getirmeye olağanüstü gayretle devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

HABERAL: “CHP’Lİ ÜNAL ÇEVİKÖZ KİMDEN YANADIR”

MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023’teki seçimlerde yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçileceğini söyledi. Millet İttifakı’nın, HDP ile iş birliği yaptığını belirten Haberal, şunları dile getirdi: “Türkiye’nin, terör örgütü PKK ve FETÖ üyelerine destek veren İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya girmesine kesinlikle müsaade etmeyeceğini açıklamasını, bir güvenlik örgütü içinde güvenliğimize zarar veren ülkelerin bulunmasına karşı çıkmamızı ve NATO’ya üyelik için teröre desteği kesmelerini istememizi, kusur olarak gören CHP’li Ünal Çeviköz kimden yanadır? Hele de Büyükelçilik yapmış birinin Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği hakkında teröre destek konusunu gündeme getirmesine ‘taktik bir hata’ demesi kabul edilemez bir açıklama olmakla birlikte, bilerek ve isteyerek ihanete kapı aralamaktır. NATO gibi bir güvenlik örgütü içinde güvenliğimize zarar veren ülkelerin bulunmasına karşı çıkmamızı ve NATO’ya üyelik için teröre desteği kesmelerini istememizi kusur olarak gören CHP bu duruşu ile terör yatağı Finlandiya ve İsveç’in yanında, Türkiye’nin karşısındadır. Böyle bir durumda hangi yüzle milletin huzuruna çıkıp da destek isteyecekler? Biz CHP’nin başı çektiği 6+1’lik yuvarlak masasının yanlışlarını, ülkemize verebilecekleri zararları, demokrasi ve özgürlük güzellemelerinin arkasına sığınarak terör örgütleri ile kurdukları münasebetleri bir bir anlatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

HABERAL: “CUMHUR İTTİFAKI; VATAN İTTİFAKI”

Cumhur İttifakı’nın MHP için ‘Vatan İttifakı’ olduğunu belirten Haberal: “Bizim için Cumhur İttifakı’nın devamlılığı stratejik mahiyette, aynı şekilde siyasi ikbal hesaplarının üzerinde diriliş ve yükseliş muvaffakiyetidir. 2023 seçimleri Cumhur İttifakı’nın başarısı ile sonuçlanacak, lider ülke yolunda yürüyen Türkiye her türlü engeli aşarak, kutlu ilerleyişini sürdürecektir” ifadelerini kullandı.

ATAY: “BU KÖTÜ GÜNLER GEÇECEK”

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay da Türkiye’de son zamanlarda ekonomik anlamda zor günler yaşandığını belirterek: “Yaşanan sıkıntı sadece bizde değil. Amerika’da, Almanya’da, İngiltere’de de son yüzyılın en büyük enflasyonu yaşanıyor. Onlardaki ekonomi bize göre daha büyük olduğundan bu sıkıntı fazla hissedilmiyor. Bu kötü günler geçecek. Bunların üstesinden yine Cumhur İttifakı gelecek. ‘Zillet ittifakı’ dediğimiz ittifakın bu sorunlar üstesinden gelmelerinin ihtimali dahi yoktur. Bunların amacı bir, iki veya üç puan alarak Cumhur İttifakı’nı yüzde 50’nin altına düşürmek. Ancak bütün anketlere bakın altısı birden yüzde 40’ı geçemiyorlar. Tek amaçları var, Cumhur İttifakı’nı yıkmak” ifadelerine yer verdi.

ERBAŞ: “2023’ÜN PROVASINI KÜTAHYA’DA YAPALIM”

Zaferin 100. yılı olan 2023 yılının çok önemli bir yıl olduğunu vurgulayan MHP Kütahya Milletvekili Erbaş ise 2023 yılı seçimlerinin de kader seçimi olduğunu söyledi. Bugüne kadar 493 ilçede heyetler halinde programlar yaptıklarını belirten vekil Erbaş: “Hem oluşturulmak istenen kirli siyaseti hem de ülke siyasetimizi anlatmaya çalıştık. 2022 yılı Kütahya için çok önemli bir yıl olacaktır. Kurtuluş Savaşı’nın mührü Dumlupınar ve bu toprakları vatan yapan Kütahya hem kuruluşun hem de kurtuluşun şehridir. Bizler Kurtuluş Savaşı’yla 1922’de yedi düvele meydan okumuş düşmana dur demiş neslin torunlarıyız. Dumlupınarlıyız, Kütahyalıyız! Dumlupınar Zaferi Türk dünyası ve İslam âlemi için büyük öneme sahiptir. Bugüne kadar bu organizasyonu Gençlik Ve Spor Bakanlığı düzenlemiştir. Ancak 100. yıl etkinlikleri Cumhurbaşkanımızın himayesinde Milli Savunma, Kültür, Turizm Ve Gençlik Spor Bakanlıklarımızın destekleriyle gerçekleşmelidir. Bizler bu yılki kutlamaların 100. yıl kararnamesiyle devlet töreni haline getirilmesini talep ediyoruz. Hadi gelin 2023’ün provasını Kütahya’da yapalım. Cumhurbaşkanımız çağrımıza olumlu bir yanıt verirse tüm Kütahya halkı memnun olacaktır” açıklamasında bulundu.

BEKİR BOZDAĞ KÜTAHYA’YA GELİYOR

Hükümetin yakında açıklayacağı 100.000 konut projesinde Kütahya’ya kontenjan ayrılması için büyük çaba harcadıklarını kaydeden Erbaş: “Aslanapa ilçesi için söz aldık. TOKİ projesi olup da yetersiz kalan yerleşim alanlarımız için de söz aldık. Planlama yaptırıyoruz. Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ’ı pazartesi günü ağırlayacaktık ancak Bakanlar Kurulu nedeniyle ertelemek durumunda kaldık, inşallah temmuz ayında kendisini ağırlayacağız. Yeni adalet sarayımızla ilgili de hiçbir problem kalmadı. Bittiğinde güzel bir adalet sarayımız olacak. Mevcut adalet sarayımızı da tarihi özelliğinden dolayı müze olarak görme arzusundayız.

“GENÇ NÜFUS ŞEHRİ TERK EDİYOR”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram