Malatya’da 5,2 büyüklüğünde deprem

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde 16.04'te meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki deprem, bölgede geniş bir şekilde hissedildi.

Malatya'da 5,2 büyüklüğünde deprem
service

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde 16.04’te meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki deprem, bölgede geniş bir şekilde hissedildi.

AFAD’ın verilerine göre, depremin derinliği 13,93 kilometre olarak ölçüldü. Sarsıntı, Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep ve Mardin gibi çevre illerde de hissedildi.

Battalgazi ilçesinde gerçekleşen deprem, 5,2 büyüklüğü ve 13,93 kilometre derinliği ile kaydedildi. Olayın hemen ardından AFAD ve ilgili kurumlar, saha tarama çalışmalarına başladı.

Malatya Valisi’nden Açıklama

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, deprem sonrasında Malatyalılara geçmiş olsun dileklerini iletti. Şu ana kadar 112 Komuta Merkezi’ne herhangi bir yıkım ihbarı alınmadığını belirten Vali Yazıcı, ekiplerin sahadaki kontrollerini sürdürdüğünü ifade etti.

Yerlikaya: An itibari ile herhangi olumsuz bir durum yoktur

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Malatya’da meydana gelen depreme ilişkin sosyal medya hesbından açıklamalarda bulundu:

Malatya Battalgazi’de 5,2 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır. An itibari ile herhangi olumsuz bir durum yoktur.

Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun.

 

Malatya’da 5,2 büyüklüğünde deprem

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!