Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KÜTAHYA’YA AİT NE VARSA SERGİLENECEK

2 yıllık pandemi süreci

2 yıllık pandemi süreci ile ara verilen ramazan etkinlikleri, Kütahyalı vatandaşların yoğun ilgisi ile Germiyan Sokakta yeniden başladı. Kültür miraslarının kolay kolay kazanılmadığını belirten Başkan Işık, değerlere sahip çıkılması, kültür ve sanata dair Kütahya’ya ait ne varsa, her türlü değeri Ramazan Etkinlikleri programında sergileneceğini ifade etti.

İlki 2019 yılında yine Germiyan Sokakta gerçekleştirilen Ramazan Etkinlikleri, 2 yıllık pandemi dönemi sonrasında yeniden Kütahyalılarla buluştu. Germiyan Sokaktaki Ramazan Etkinliklerin açılış programına Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ertuğrul Cevahir, Murat Arık, MHP Kütahya il Başkanı Selçuk Alıç ve İl yönetimi,  MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ve il yönetimi ile birlikte katılan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, stantları tek tek gezerek hayırlı ve bereketli işler diledi.

IŞIK: “GELENEK HALİNE GETİRECEĞİZ”

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinliklere katılım sağlayan Kütahyalılara teşekkür etti. 2 yıllık pandemi süreci nedeniyle bu tür ramazan etkinliklerini yapamadıklarını ifade eden Başkan Işık: “Göreve geldiğimiz yıl 2019’da ücretsiz olarak etkinliklerimizi Germiyan Sokakta yapmıştık. Bunu bir gelenek haline getirelim dedik. Çünkü içinde bulunduğumuz bu ortam, şehrimize değer katan önemli bir kültür sokağımız” dedi.

“KÜLTÜR MİRASLARI KOLAY KOLAY KAZANILMIYOR”

Kültür miraslarının kolay kolay kazanılmadığını belirten Başkan Işık, değerlere sahip çıkılması, kültür ve sanata dair Kütahya’ya ait ne varsa, her türlü değeri Ramazan Etkinlikleri programında sergileneceğini ifade eden Başkan Işık, “Sokağımızı ve etkinlikleri şenlendiren, her standın katılımcısı değerli hemşerilerime, STK’lara, kooperatiflerimize teşekkür ediyorum. Bu şehrin güzelliklerini gelecek nesillere aktarmak için, içinde bulunduğumuz rahmet, mağfiret ve bereket ayı ramazan ayında vatandaşlarımızla paylaşmak için yoğun bir emek harcadınız” dedi.

“BİRLİKTE OLMAK, DİRİ DURMAK ŞEHRİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Etkinliklerin Kadir gecesine kadar her akşam devam edeceğini belirten Başkan Işık, tüm Kütahya’yı Germiyan Sokakta buluşmaya ve güzellikleri paylaşılmaya davet etti. Başkan Işık: “Bugüne kadar bize verdiğiniz destek, yaptığınız dualar için şahsım ve belediye çalışanlarımız adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Birlikte olmak, diri durmak, birlikte başarmak şehrimiz için çok önemli. Biz birçok hedef koyduk ama birinci olarak bu şehirde sosyal barışı sağlayacağız. Şükürler olsun 3 yıllık görev süremizde her hemşerim birbiri ile karşılaştığında eskiden olduğu gibi daha da coşku ile Allah selamını esirgemez hale geldi, kucaklaşır hale geldi. Kopukluk yaşadığımız iki yıllık pandemi sürecinde bile, esnafımızla, vatandaşımızla zor gününde birlikte olmaya özen gösterdik. Buna devam edeceğiz” dedi.

“CANLA BAŞLA HİZMET EDECEĞİZ”

Görev süresinin kalan iki yılında şehrin özlediği ne ise onu yapacaklarını ifade eden Başkan Işık, “Kalan 2 yıllık görev süremiz içinde sizlere ne söz verdiysek, onların tamamını yerine getirmek için canla başla, 24 saati dolu dolu yaşayarak sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın açılış konuşmasının ardından halk oyunları ekibinin gösterisi ve Türk Halk Müziği konseri yer aldı.