KÜTAHYA’NIN ULAŞIM SORUNU EL BİRLİĞİYLE ÇÖZÜLECEK

featured
service

Kütahya Belediyesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi arasında Kütahya’nın ulaşımı için hizmet protokolü imzalandı. Bir buçuk yıllık süreci kapsayan protokol kapsamın yapılan çalışmalar ile ulaşım ve otopark sorununa kalıcı çözüm bulunacak.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Belediye Başkanlığı arasında ulaşım ve otopark ana planı hizmet protokolünü imzalandı. Protokolün sorumluluğunu Osmangazi Üniversitesi adına proje koordinatörü olarak Ulaşım Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Karacasu ve DPÜ adına da Dr. Öğretim Üyesi Polat Yalnız yürütecek.

IŞIK: “KALICI ÇÖZÜM İÇİN ÇALIŞILACAK”

Protokole ilişkin bilgiler veren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık: “Bu protokol çerçevesinde yaklaşık bir buçuk yıllık süre içerisinde Kütahya il merkezindeki trafik ana sorununun çözümünü amaçlayan çalışmalar gerçekleştirilecek. Özellikle alternatif yol güzergâhları, otopark sorununun çözümü ve Kütahya’nın gelecek 25 yıllık süre içerisinde ulaşımını rahatlatacak çözüm önerilerini iki üniversitemizin çok değerli bilim insanlarının ortaklaşa çalışmasıyla gerçekleştireceğiz. Çalışmalar neticesinde inşallah şehrimize kalıcı bir hizmet yapmış olacağız” açıklamasına yer verdi.

ŞENOCAK: “DİLERİM GÜZEL HİZMETLER SUNAR”

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi olarak hem Eskişehir hem çevre illerdeki kurumlarla iş birliği yapmaya devam ettiklerini kaydeden Rektör Prof. Dr. Kemal Şenocak, projenin Kütahya’ya güzel hizmetler sunmasını temenni ederek, protokolün Kütahya’ya, halkına hayırlı sonuçlar vermesini diledi.  

UYSAL: “İŞ BİRLİĞİ İLE ÇÖZECEĞİZ”

DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal ise üniversite olarak bu projenin içerisinde yer almaktan duydukları memnuniyeti belirtti. Uysal: “İlgili akademisyen arkadaşlarımızın katkılarıyla Kütahya’daki ulaşım problemini kalıcı olarak çözmeyi ümit ediyoruz. Belediyemiz bu konuda istekli ve gayretli. Bu bize de şevk veriyor. Daha önce belediyemizde farklı konularda iş birliği yaptık ve bu iş birlikleri devam edecek. Mesela meydan projesi hazırlamada belediyemize destek olduk. Yine Kütahya master turizm planında arkadaşlarımız destek oldular. Kütahya’da ulaşımla ilgili problemleri hepimiz yaşıyoruz. Bu proje ve iş birliği ile ulaşım problemi dilerim kalıcı olarak çözüme kavuşur” ifadelerine yer verdi.

ÖĞRENCİLERE ANKET DÜZENLENECEK

Dün imzaların atıldığı protokol kapsamında çalışmalar bugün itibariyle başlayacak. İlk olarak DPÜ öğrencileri ziyaret edilerek ulaşımla ilgili anket çalışması başlatılacak. Sonraki süreçte ise altı aylık dilimler hâklinde ara raporlarla Kütahya’nın trafik ve ulaşım sorunu kalıcı ve kesin bir çözüme kavuşacak.

KÜTAHYA’NIN ULAŞIM SORUNU EL BİRLİĞİYLE ÇÖZÜLECEK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!