Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘KÜTAHYA’NIN PINARLARI’ BİSİKLET FESTİVALİ’NDE

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi (DPÜ TUBİF), Dünya Çevre Günü ve Dünya Bisiklet Günü etkinlikleri kapsamında Vali Ali Çelik’in de katılımıyla düzenlenen Kütahya’nın Pınarları Bisiklet Festivali’nin paydaşlarından biri oldu.

DPÜ TUBİF, Kütahya’nın Pınarları Bisiklet Festivali’nin paydaşı oldu.

100’Ü AŞKIN BİSİKLETÇİ 3 GÜN PEDAL ÇEVİRDİ

100’ü aşkın profesyonel bisikletçinin, 160 kilometrelik parkurda 3 gün boyunca pedal çevirdiği ve Tavşanlı Kaymakamlığı, Tavşanlı Belediyesi, DPÜ TUBİF, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası ve Tavşanlı Doğa Sporları Kulübünün ortaklaşa düzenlediği Kütahya’nın Pınarları Bisiklet Festivali, Tavşanlı Göbel Termal Tesisleri’nden Vali Ali Çelik’in işaretiyle başladı. Festivale, Vali Çelik’in yanı sıra Tavşanlı Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe, DPÜ TUBİF Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ağca, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Harika Özkan ve ilçe protokolü katıldı.

30 YAMAÇ PARAŞÜTÇÜSÜ ATLAYIŞ GERÇEKLEŞTİRDİ

Festivalde ayrıca 30 yamaç paraşütçüsü, Göbel Tepesi’nden Tavşanlı’ya atlayış gerçekleştirdi. Kütahya’nın önemli termal merkezlerinden olan Tavşanlı Göbel Tesisleri’nde konaklayan katılımcılar gündüz rotalarını tamamlarken yaşadıkları yorgunluğu gece düzenlenen etkinliklerle geçirdiler. Festivalde, protokol mensupları tarafından katılımcı sporculara teşekkür belgeleri takdim edildi. DPÜ TUBİF’ten etkinliğe ilişkin yapılan yazılı açıklamada; “Tavşanlı’nın bu ilk bisiklet festivalinde katılımcılar Tavşanlı’yı tanıtmaktan, bizler de bu festivalin paydaşı olmaktan mutluluk duyduk” ifadelerine yer verildi.